| Blossomis a întrebat:

Buna TPU.Am 15 ani si am dat la un liceu cu profil de tehnician veterinar.As vrea sa stiu cand voi termina liceul si daca voi face si facultatea, cam ce suma de bani pot lua?

Este o meserie bine platita?

Răspuns Câştigător
| Ediiii a răspuns:

Aceasta meserie in prezent este printre cele mai banoase! Eu iti recomant sa te duci la Facultatea de Agronomie pe viitor! Si daca stii cum sa te bagi pe sub pielea oamenilor si iti faci clienti tai, atunci nu o sa ai probleme! Deci mergi in continuare pe drumul tau! Foarte bine!

Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Depinde ce sti sa faci la bietul animal - dupa cum am citit pe tine te intereseaza mai mult banii decat profesia

Răspuns utilizator avertizat
| negru30 a răspuns (pentru Blossomis):

Multumesc frumos - ha ha ha

| FerLin a răspuns:

Depinde de locul de munca in care vei activa. Cabinetele medicale veterinare particulare castiga bine
au tarife nesimtite. Dar nu uita ca meseria asta daca o practici, o practici in primul rand pentru ca asta iti doresti sa faci in viata, nu pentru ca se castiga bani.

| andreeei a răspuns:

Parerea mea este ca acesta meserie este una cu multe beneficii. Ai grija de animale, le consulti daca nu sunt cazuri urgente ce cer medicul, poti castiga bacsisuri frumoase. Incearca, nu cred ca vei avea de pierdut

| Reek54 a răspuns:

Cum se numeste liceul?

Răspuns utilizator avertizat
| Reek54 a răspuns (pentru Blossomis):

Eram sigur laughing, deci acum esti a 9-a acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| Reek54 a răspuns (pentru Blossomis):

A,intru si eu anul asta la tehnician animale de companie big grin, e bine pe acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| Reek54 a răspuns (pentru Blossomis):

Hmm, ce vrei sa spui prin "greu cu practica"?

Răspuns utilizator avertizat
| Reek54 a răspuns (pentru Blossomis):

Daca vrei da-mi un id mess/skype, poate vorbim mai multe, aici. sau pe privat.