| anonim_4396 a întrebat:

Am 15[ani] si am un prieten de 16[ani].
Vreau sa ii arat ca`l iubesc si ca nu`mi bat joc de el.
El ma iubeste sigur.
Credeti ca, daca ii spun ca`l iubesc e de ajuns?
Cum sa-i arat ca il iubesc cu adevarat?
Va rog sa ma ajutati!
[funditSa:X]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Atentia este raspunsul. Cand esti indragostita, pentru tine exista doar un om in aceasta lume, pana acolo ca si atunci cand sunteti cu prietenii nu mai esti 'in stare' sa bagi de seama cand altcineva vorbeste cu tine. Acuma nici chiar asa, dar cred ca iti dai seama ceea ce am vrut sa zic. Iubesti si persoana iubita este pentru tine centrul universului (aproximativ).

| aLinux a răspuns:

Daca il iubesti atunci arata-i dar sa nu i zici de prea multe ori "te iubesc" ca dupa un timp se va satura sa tot auda... cam asa sunt baietii happy
incearca doar sa il intelegi din toate punctele de vedere si sa fii aproape de el des, daca e un baiat cuminte atunci o sa fie reciproc.
iti urez succes big grin

| Andrreachiriac a răspuns:

Buna,eu ti-as spune sa fii atenta cu el,dragastoasa,sa-i spui ca il iubesti, sa-i amintesti mereu ca il iubesti, sa iesiti in oras in week-end doar voi doi, chiar daca e vorba de o simpla plimbareala prin parc, sa mergeti impreuna prin oras, la magazine...sa-i areti ca-ti pasaa de el, ca chiar il iiubesti.nu incerca sa il faci gelos! baietii nu reactioneaza prea bine la metoda asta.mult noroc!

| andrey1991 a răspuns:

Ar fi un inceput sa i spui si tu ca il iubesti, dar glumeste cu el des si zambestei, privestel in ochi vezi tu ce iti mai vine in cap o sa ii placa big grin crede-ma. Ca pana la urma o relatie nu inseamna doar sex si saruturi tongue distrati-va

| ela_2944 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa rostesti aceste cuvinte "te iubesc" daca simti asta cu adevarat si desigur daca simti ca el simte acelasi lucru pentru tine
tu nu trebuie sa te culci cu el sau altceva daca nu vrei
sper sa te ajute:*