| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns la concluzia ca baietilor din ziua de azi le plac doar fetele care beau, care ajung in patul lor de la prima intalnire.O fata cuminte nu mai are noroc.Am avut o relatie de 8 luni si de vreo 5 luni sunt singura.Si in astea 5 luni am dat numai peste baieti care cautau altceva.M-am saturat,vreau un baiat serios care sa ma iubeasca, sa nu ma minta cum au facut restulsad. Oare mai exista?sad.

14 răspunsuri:
| andreutza161 a răspuns:

Poate.dar si eu stiu numai baietii pusi pe distractie.trebuie un pic sa mai fi distrata, nu mereu sa fi:SERIOASA si BOSUFLANTA.

| andr33utza12 a răspuns:

O sa existe sigur. gradina lui Dumnezeu e plina crede-ma. daca nu a fost sa fie cu unu asta inseamna ca trepuie sa vina altul ai rabdare, timpul le rezolva pe toate o sa te indragostesti cand te astepti mai putin. bafta! kiss

| RAY a răspuns:

Raspunsul e simplu barbatul are hormonoli sexuali mai puternici plus ca maturizarea este mai grea pentru sexul masculin uni oamenii de stiinta recomanda ca intre partneneri sa fie o varsta de 7 ani, tu ai dat peste asemenea baietii pentru ca inca gandesc copilaresc adica inca nu iau viata in serios pe bune acum eu unu recomand aventurile pana la 25 de ani cand creierul barbatului e matur, intervine alta problema tu ce vrei? esti hotarata ca sti ce vrei? ca sunt multe fete care spun ca stiu apoi te lasa pentru altu de aia uni baietii numai cred in fete raspunde-mi tu stii ce vrei?

| Tania a răspuns:

Stali linistita ca mai exista si baieti care sa aprecieze o fata cuminte si oricum dupa ce se stara de fetele usoare vor dori cred eu o relatie cu o fata cumine.

| mgtow a răspuns:

Aici ai candidatul ideal pe mine. Dar tot nu merge treaba pentru ca eu voi pleca departe de casa si tu o sa-ti faci de cap. Nu am incredere doar si eu am trecut prin ce ai trecut tu.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu prea, dar mai bine singura decat cu baieti naspa. Nu? happy

| 5a a răspuns:

Acum hai sa fim seriosi cine vrea sa aiba o relatie cu o fata care nu este virgina?

Si maturitatea la barbati creste mult mai greu decat la femei da lasa ca am cunoscut si eu fete care stiau numai sa se F**A
E greu sa-ti imaginezi ca eu le-am respins? Nu mai cauta motive si nu mai ii baga pe toti in aceeasi oala ca nu toti sunt la fel, nu toti gandesc la fel si nu toti urmaresc numai lucru ala, sunt si barbati la 40 de ani care gandesc asa, fiecare cum l-a facut maicasa unul e mai p*ost decat celalalt si nici la fete nu-i prea mare diferenta.

Crede-ma e mult mai bine sa fii singur/a dar ma mir oare pana cand?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Exista... ai dat tu de toti smecherii care vor asta, dar cei care vor relatii serioase inca exista.
Si apropo: Imaginea ta de profil e super misto! laughing

| Fiction a răspuns:

Desigur.Asteapta doar, poti sa dai peste el din pura intamplare.Vei vedea, il vei intalni cand te astepti mai putin.Doar putina rabdare.

| neutrino a răspuns:

Spune-mi cati ani ai pentru a sti cum sa-ti raspund.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Răspunsul scurt, dar la obiect, dat de @andreutza161 e foarte corect. Cu atitudinea asta, ar trebui să te bucuri că și ăia care vor o „tură" stau de vorbă cu tine.
Se poate vedea din tonul pe care-l folosești când scrii că ai o atitudine de respingere și tensiune - ceea ce face pe oricine (nu doar băieții/bărbații) să se simtă neconfortabil în preajma ta.
„Am ajuns la concluzia ca baietilor din ziua de azi le plac doar fetele care beau, care ajung in patul lor de la prima intalnire." - Și eu am ajuns la concluzia că femeile din ziua de azi sunt toate curve. Te ofensează ce zic? Ei bine, dacă da, atunci ar trebui să înțelegi de ce greșești în raționamentul tău.
„băieții din ziua de azi" - nu înseamnă doar cei 10-15 indivizi din orașul tău ci înseamnă circa 8 milioane de cetățeni români și circa 3, 8 miliarde de oameni în general - poți tu garanta pentru fiecare dintre ei ce și cum?
În altă ordine de idei, poate ar trebui să te gândești că ai tu așteptări prea mari - sau poate chiar imposibile. Sau poate încă n-ai trecut peste precedenta relație.
Întrebare: În precedenta relație ați făcut sex? Dacă nu, de ce? Ai senzația că bărbații trebuie să fie ăia de-ți fac ție viața mai frumoasă timp în care își pun viața sexuală pe „pauză" c-așa vrea prințesa din tine? Dacă da, ai așteptări nerealiste.

În plus, care-i problema că ești de 5 luni singură? Eu am stat singur vreo 2 ani că nu-mi convenea ce găseam și sunt destui care-au stat și mai mult.
Dacă ai standarde prea mari, fie le cobori, fie admiți faptul că o să dureze până găsești ce vrei. Dacă ai standarde imposibile și refuzi să le cobori, pregătește-te de celibat.

Salutare.

| Sateanu55 a răspuns:

Eu sunt baiat si sunt sensibil si iubitor in primul rand cred ca sunt singurul specimen gen liceenii laughing

| TepesStyle a răspuns:

I'm a sensy boy (si sexy laughing )

| flowerpower_5936 a răspuns:

Problema e cum te consideri tu! baietii nu iubesc toantele, dar le plac. depinde ce alegi tu. nu mai astepta sa te aleaga altii.