| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU am facut o prostie,Intr-o Seara fratele meu nu m-a lasat sa invat s-a dus in camera mea la calculator acum mama a bagat Wi-FI sper sa nu mai area, am 15 ani el 17.Chestia e.ca am plecat in or as cu prietenele si nu I-am sous, Telu era pe silentios si nu am auzit cand o sunat.Aceasta l- a certat rau pe fratele meu si cred ca ma iubeste mai mult ca pe el ca o facut multe prostii o furat,comentează fumează e rusinea familiei.S-a speriat rau si m- a cautat peste tot afara si a sunat o colega care era cu mine si era cam nervoasă a spus sa vin acasa. Dupa ce am ajuns era cam supărată iar fratele meu s-a băgat ca un tont sa ma bată pe mine, are probleme mintale cu comportamentul asa zic si eu am dormit la Matusa ca la mami i so facut rau vreo 1 saptamana si ma tot suna sa ma convingă sa vin acasa nu mai rezist cu fratele meu, mai ales dupa ce am aflat ca era posibil ca mami sa aiba cancer dar bine ca nu are sper ca asa sa ramana happy are ruptura de muschi la mana sper sa fie doar atat.Eu sunt adoptata,amândoi si mie frică ca mami zice uneori ca so saturat de noi dar de fapt de fratele meu ca e rău,eu zic ca inca ma iubeste ma sărută mereu,ma i-a de mana cand ma uit cu ea la TV si a spus sa nu mai fac asa ceva niciodata sa plec fara sa stie,Vb mult cu ea,la nervozitate mai zice asa dar pe mine nu cred că nu mar iubi.sad sad sper mereu imi spune,,piti,, adica zic ca ma iubeste chiar nu stiu altfel nu ar da arăti bani pe mine si nu mi-ar da atentie, nu m-ar pupa si nu ar face atâtea pentru mine.Fratele a facut prea multe nu il mai suport nici ea din cauza lui nu a-a distrus familia vreau sa se căsătorească si sa plece nu stiti ce tragem cu el. sad cea mai mare frică mie ca : Ma vede Dumnezeu? Stiu ca nu ar trebui sa nu il suport dar a facut prea multe.Ma iubeste mama mai mult ca el? O data a spus ca ii sunt unica speranta.Sau macar ma iubeste? sad

Răspuns Câştigător
| Robi1444 a răspuns:

Uneori, din "nervi" adica cand suntem nervosi, spunem lucruri neobisnuite pe care le regretam mai tarziu.
Dumnezeu ne vede pe toti, oricand, oriunde.
Iubeste-ti fratele, iubeste-ti parintii.
Incearca sa vorbesti calm cu fratele tau, si afla ce nu suporta el ca in viitor sa il ajuti.
Nu conteaza pe cine iubeste mama ta mai mult. Conteaza ca va iubeste pe amandoi. Un copil pentru un parinte este un dar.("chit " ca esti adoptata)
Invata sa ierti.

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Sa mor de am inteles ceva...

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, fiecare om reactioneaza altfel la diferite situatii, probabil era foarte nervos cand a spus acele cuvinte! Incearca sa vezi care-i problema

| Monyyyyy explică:

Scuze daca am mai făcut greseli m-am grăbit, fara înjurături please happy