| Pascu_Bianca_1990 a întrebat:

Buna,TPU.Am luat o nota naspa la bio(zoologie)=7 la testul initial si un 9 la geografie(tot test initial).E destul de naspa pentru ca am iesit anul trecut cu media generala 10 si acum 2 ani cu 9.90 si mama se asteapta numai la note de 10 sad Cum pot sa ii zic notele astea 2 si sa nu ma certe foarte tare,etc.
Ps:nu merge la mine cu vrajeli de-astea ca am avut emotii,nu am invatat, etc. si nici cu linguseli sad.Nu merge nici sa ascund nota(credeti-ma am incercat si a fost mai rau).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand ce n-as da eu pentru asa note la liceu xD si daca faci zoologie trebuie sa fii clasa a 7-a? Daca gresesc spune-mi.
Ma enerveaza mamele(si tatii) insistente cu notele lor de 10. Degeaba iei 1k+ 10 daca nu-ti ramane nimic in cap! Materia e grea in Romania si ar trebui sa inteleaga ca nu e usor pentru un copil sa inteleaga sau sa se priceapa la orice materie.Nu spun ca nu esti buna la vreo materie, dince ai scris vad ca esti o fatafoarte desteapta si iti urez mult succes in continuare! Si ai mei erau mai multumiti cand aveam numai medii de 10, dar pana la urma se multumesc ca nu raman corijenta! laughing
In a 6-a, sau in a 7-a am ajuns la concluzia ca nu ma mai intereseaza locul sau media. Concurenta fara sens dupa note de 10 mi s-a parut o prostie totala. Prefer sa iau un 4 dar sa stiu ca am incercat si nu am copiat sau nu m-am lingusit in mai multe feluri fata de profesori.
Scuze, scap subiectul.

Eu zic intr-un final sa-ti dea pace, sa nu te streseze. Eu am fost stresata destul si inca sunt si in prezent si nu stiu cum sa nu fac un atac nervos. Parintii ar trebui sa fie mai constienti si de capacitatea copilului.
Daca nu te ascutla, treaba ei. Daca nu vrea sa inteleaga nu-i pot face nimic.

Succes!

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Spune-i ca se mai intampla. Ai luat mereu note de 10, atunci ar trebuie sa te ierte cand iei o nota mai mica.