| Alexutzaaaaaaaaaa a întrebat:

Tpu am nevoie de ajutooorr urgent! Mai de mult am stat cu un baiat mai exact vara asta,si imi vorbea urat injura si altele, m-am despartit de el prin iulie, atunci imi trimtea sms-uri ca ma prinde la scl si ma bate..chestii dastea.Acum am inceput scoala, el nu a mai venit la scl ca are probleme a ramas repetent si acum trebuie sa fie cu mine in clasa.Ieri am aflat ca o sa vina din nou la scl si o sa fie cu mine-n clasa x_x.Eu acum stau cu un baiat de o saptamana care nici nu se compara cu el, ne intelegem fttt bine.straight faceUnele si unii s-au bagat pana acum intre noi dar nu le-a reusit..in fn.straight faceProblema e acel baiat ca vrea sa ma bata cand o sa vina la scl,saptamana viitore el sta pe acolo pe unde e liceul iar eu stau mai departe, si o sa fie si cu mine in clasa, si o sa imi faca viata imposibila sunt sigura.Parintiilor nu le pot spune nimic pentru ca ar veni la scl si atunci chiar ar fi si mai mare problema atunci chiar ca nu m-as mai duce la scl deloc, din cauza lui.Tot din cauza lui nu ma mai respecta aproape nimeni ma i-au toti peste picior si fete si baietii.straight faceLe spune celor din scoala sa imi zica ca atunci cand ma prinde ma bate, etc.Nu stiu ce sa fac vreau sa ma schimb sa imi recapat respectu` pe care l-am pierdut din cauza lui, ca l-am iubit si m-a luat de proasta!straight facestraight facestraight facenu stiu ce o sa fac cand o sa dau ochii cu elstraight facestraight facestraight facecrying.Cum fac asta?!straight faceVa rog am nevoie de ajutor urgennntt! Sper sa fi citit tot! Dau funda celui mai bun raspuns, ajuuutttoorrr!:I

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu as zice ca e inca frustrat din cauza despartirii. Eu cred ca inca tine la tine, si de aia face asa. Daca chiar te place, atunci nu va putea sa dea in tine. Vrea doar sa te sperie, deci chiar n-ai de ce sa-ti faci griji. Incearca sa fi in permanenta inconjurata de colegi si/sau prieteni pentru a fi in siguranta.

| doggie a răspuns (pentru Adry05):

E frustat din cauza ca e un prost necivilizatwinking
Nu cred ca ar lovi-o, ce baiat bate o fata din cauze de genul asta?
Stai linistita nu se intampla nimic, cum a Paul ai parinti, la scoala trebuie sa ai o anumita conduita (mult spus), e gardian, e politie nu poti fi ranita de un fraier din asta oh go on

20 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca iti va face probleme, muta-te la alta clasa sau la alta scoala. Explica-i directoarei de ce vrei sa faci asta. Vorbeste si cu psihologul scolii.Concentreaza-te mai mult pe invatatura si vei obtine respectul celorlalti.

| irry a răspuns (pentru mira):

In ziua de azi cei ce pun accentul pe invatatura sunt luati drept tocilari, nu si-ar castiga respectul asa ..asta nu e o solutie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru irry):

Depinde, daca esti intr-un grup de idioti, da.

| aryana1991 a răspuns:

Draguto de ce fugi tot nu scapi si te feresti, te feresti pana o nimeresti.Nu trebuie sa iti fie frica de el sau jena sau din astea pentru ca din cate ai spus tu e un om de nimic.Ar trebui sa vorbesti cu el fata in fata, cu tupeu, ca daca iti vede teama te-ai ars si nu e bine.Tu nu trebuie sa te schimbi cu nimic pentru ca el nu merita si nu trebuie sa iti mai bati capul cu asta.Fruntea sus ca poti

| doc69 a răspuns:

Parintii tai te vor ajuta.mai poti sa vb cu dirigintele.nu te lasa cuprinsa de temeri reactioneaza.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Alexuta,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Pentru ca problemele cu care te confrunti sunt delicate, te indrumam sa ne transmiteti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro.

| dracu14 a răspuns:

Stai linistita, daca se atinge de tine te duci la medic si scoti certificat medicolegal apoi depui plangere la politie si s-a rezolvat, daca vrei sa nici nu-ti mai fie frica de el infruntal fata in fata, dai una in o.o si un pumn in mecla...

| doggie a răspuns (pentru dracu14):

Ca in anime nu?
Ce minte de cocos ai.

| TeddyPaul a răspuns:

Iti dau un sfat...du-te la parinti si dupa aia la politie! Daca te agreseaza o mananca! Nu iti fa griji ai niste parinti si te poti baza pe ei happy gandeste-te bine la asta!

| December a răspuns:

Eee, nu intra in panica asa mult. Nu cred ca o sa te bata. Cel mai bine ar fi sa-l ignori, iar daca se ia de tine verbal raspunde-i cu aceeasi momenda. Mai ai si un prieten nou din cate am inteles. Poate te ajuta si el. Ai putea chiar sa-l rogi sa inregistreze pe ascuns o posibila " confruntare" cu individu si te duci cu filmuletul la directorul scolii sau la politie (daca va fi cazul). Ideea e sa nu te sperii inutil ca texte de genu " spune-i ca vin eu la scoala si o bat" sau alte tampenii, am auzit si eu pe vremea mea. E mai mult de imaginewinking. Dar tu poti sa fi de siguranta in garda. Eu as opta pentru varianta cu filmatul.

| Cleopa a răspuns:

Multi baieti au problema asta, dupa ce se despart de o fata o ameninta ca o bat. o prostie, iar ei si mai prosti, dar n-o sa dea in tine, doar se lauda. din caz ca e chiar atat de, nu mai vreau sa-l jignesc si o sa dea in tine du-te la politie. nu te lasa intimidata de el, lumea e plina de vagabonti care pot sa te bata fara niciun motiv, asa ca nu-ti fa griji. e nervos baiatu' ca a fost parasit, dar lasa ca ii trece

| LittleBeea a răspuns:

Ai putea sa ii povestesti prietenului tau actual si sa ii ceri ajutorul ceva in gen sa te apere.Dar daca chiar va vrea sa te bata ar trebui sa le spui parintilor tai pentru ca e ceva serios.Dar totusi nu cred ca o sa te bata...

| ingerasfitos a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau m-as duce sa vb cu el fata in fata si daca incearca sa dea in tine dai tu prima ia-l de cap si apleacai capul in jos si dai cu picioarelewinking dai in punctele sensibile nu te lasa injosita de un bou daca iti este frica inseamna ca te are cu cv la mana... daca e sa fie stai fata in fata cu el si dai si tu cum da si elwinking

| pornotash a răspuns:

Sfatul meu e daca vine cumva la scoala spune-i frumos sa te lase in pace daca explica-i prietenului tau actual situtatia si sigur o va rezolva cumva daca te iubeste happy

| Marie_Roze_1990 a răspuns:

Pai daca tot te amenita stai pe langa invatatoare sau daca iti zice ceva batel si tu

| irry a răspuns:

Buna happy. Tu esti fata, probabil ca te simti umilita si nu te poti apara in fata lui.dar totusi de ce nu te apara noul prieten cu care te intelegi foarte bine? Poate sa-i spuna sa inceteze cu amenintarile asupra ta ca va avea de-a face cu el.

| SyNked a răspuns:

Ai 2 variante, 1 il ignori. care ar putea sa mearga daca ai rabdare, 2 compora-te exact cum se comporta el si abordeazal intr-o confruntare directa fata in fata... spune-i ce ai de spus. ''mereu cand te feresti de ceva acel ceva te va lovi daca nu il lovesti tu primul'' sper ca te-am ajutat bafta!

| dorianbossdeboss a răspuns:

WoW...imi pare foarte foarte rau despre tn...in locul tau as vorbi cu cea mai apropiata persoana din viata mea si as incerca in orice fel sa scap de elcryingnu stiu daca asta o sa te ajute dar noroc si ai grija
PS:si de acum in colo mai bine ai grija cu cine te intalnesti, sa fiu sincer si eu am patit asa odata si mi-a fost foarte greu sa trec peste, deci Noroc si ai grijasad