| MyK1FoR2yOu3BB a întrebat:

happy ....Am nevoie de ajutor! 2 baieti ma plac foarte mult, Si nu stiu pe care sa aleg.Pt ca si eu ii plac. Unul e mai mare ca mine iar altul de varsta mea....Pe unul il cunosc de 4 ani iar pe altul de 1 an.Ii plac mult pe amandoi.Deci pe care sa aleg?

Răspuns Câştigător
| OnlyTheScript a răspuns:

Pe care vrea inimioara tahappysi pe care il cunosti cel mai bine...

7 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Pe cel pe care il iubesti cu adevarat, pe cel cu care te intelegi mai bine, nu e simplu? happy

| milan9 a răspuns:

Intr-adevar, nu este deloc simplu... thinking

Prietenia pune la încercare o serie întreaga de valori interrelaţionale:
interesul faţă de binele real al celuilalt, interesul faţă de binele moral, faţă de sănătatea şi priorităţile reale ale celuilalt, sacrificarea aparenţelor pentru a pune pe primul plan sinceritatea în legătură cu defectele celuilalt pentru a-l susţine în corectarea lor, delicateţea, empatia, evirtarea refuzului direct (în privinţa lucrurilor de bun simţ care pot fi făcute spre binele celuilalt), petrecerea timpului împreună, cunoaşterea, confidenţialitatea, încrederea, etc...

Prietenia pune la încercare o serie întreaga de valori interrelaţionale:
interesul faţă de binele real al celuilalt, interesul faţă de binele moral, faţă de sănătatea şi priorităţile reale ale celuilalt, sacrificarea aparenţelor pentru a pune pe primul plan sinceritatea în legătură cu defectele celuilalt pentru a-l susţine în corectarea lor, delicateţea, empatia, evirtarea refuzului direct (în privinţa lucrurilor de bun simţ care pot fi făcute spre binele celuilalt), petrecerea timpului împreună, cunoaşterea, confidenţialitatea, încrederea, etc...

| Danysan a răspuns:

Pe cel care il placi cel mai mult, pe cel care il iubesti sau incepi sa o faci, cel care tine la tine si e ATENT!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Vreau să te îndemn să fii prudentă cu aşa decizii. "Inimioara noastră" ne poate câteodată înşela amarnic.

Mai ales dacă te gândeşti la o relaţie serioasă, trebuie să-ţi foloseşti şi mintea pentru a cântări bine lucrurile, deoarece inima (în realitate sentimentele) pot dispărea în timp. Şi-apoi te vei întreba de ce ai ajuns să-ţi trăieşti viaţa lângă cineva care nu te face să te simţi fericită.

Îţi sugerez un articol care te poate ajuta în acest sens: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102008093

Cele bune!

| Park1Suin a răspuns:

Lasa iubirea si treci la invatatura!
Nu inteleg de ce unii adolescenti vor sa aiba iubiti de la o varsta frageda.

| NoOneKnow a răspuns:

Il alegi pe cel cu care simti ca te-ai simti mai bine.

| MyK1FoR2yOu3BB explică:

Nu iti convine nu comentawinking