| Mariana155 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete : Daca aveti un prieten si il iubiti v-ar conveni daca s-ar uita la filme porno? Adica nu ati fi geloase?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aproape toti adultii (in afara celor care le evita din motoive religioase sau din cauza unor probleme psihologice personale) se uita la filme porno, este o normalitate. Asa cum va uitati impreuna, pentru a invata si a va condimenta viata sexuala, asa se uita si singur. Nu cred sa existe femeie geloasa pe asta, ar fi dovada de mare imaturitate si prostie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, atat timp cat o face in intimitatea lui.

| Mariana155 explică (pentru OoBunnyoO):

Pai da, normal ca o face in intimitatea lui, dar totusi nu ai fi geloasa ca vede atatea fete dezbracate?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Mariana155):

Unii baieti mentioneaza cand se uita la filme porno si ce vad in ele. La asta ma refeream. Nu ma refeream ca se uita la ele de fata cu mine. Dar nu as fi geloasa. Nu are nicio legatura reala cu fetele alea, nu este ca si cum ar exista vreo posibilitate sa se duca dupa ele si sa ma paraseasca. Daca as fi geloasa pentru fetele dezbracate pe care le vede inseamna ca nu s-ar mai putea duce nici la mare, nici nu s-ar mai putea uita la televizor.
Plus de asta cam 90% dintre baieti se uita la filme porno, la fel cum se si uita dupa alte fete (fara sa o arate evident). Fie ca le interzic prietenele sau nu. Asta nu inseamna ca isi parasesc prietenele pentru ele, ca si-ar dori sa le parareasca prietenele ori nu isi mai considera prietenele atragatoare.

| Mariana155 explică (pentru OoBunnyoO):

Dar de ce s-ar uita dupa alte fete cand au prietena? Adica de ce ar fi curiosi de altele din moment ce au pe cineva? De ce nu si-ar parasi prietenele pentru cele dupa care se uita daca tot se uita dupa ele si le considera atragatoare? Chestia asta cu uitatu dupa altele cand au prietena mi se pare lipsa de respect si lipsa de iubire fata de partenera, sincer.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Mariana155):

Pentru ca asa sunt baietii. Si fetele se uita dupa alti baieti cand sunt intr-o relatie. Nu neaparat cu intentia sa aiba o relatie cu altele ci pur si simplu pentru ca le considera atragatoare si atat. Nu confunda dorinta de a fi intr-o relatie cu o anumita fata si atractia fata de fetele care sunt atragatoare. Si nu confunda uitatul dupa alte fete cu flirtatul. Daca se uita dupa alte fete (subtil) si nu cu intentia de a te parasi pe tine, ci pur si simplu pentru ca le place ce vad, asta nu inseamna ca nu isi iubesc prietenele. Uitatul dupa ceva ce te atrage fara sa dai curs ideii de a merge dupa acel ceva nu are nicio legatura cu respectul si iubirea fata prietenele lor. Daca nu si-ar iubi prietenele, tocmai asta este, ca s-ar duce dupa celelalte si s-ar uita dupa celelalte chiar de fata cu prietena lor.
Parerea mea este ca esti inca un pic cam mica si ai o idee idealista fata de relatii. Cand vei mai creste vei vedea ca majoritatea baietilor si a barbatilor, chiar si o mare parte a populatiei feminine se uita la filme porno si le mai scapa ochii dupa o blonda dotata cu picioare lungi ori dupa un tip atragator. Asta nu inseamna ca se duc dupa tot ce le zboara prin fata. Daca oamenii si-ar lasa relatiile in functie de fiecare persoana pe care o vad atragatoare pe strada, inseamna ca nu ar mai exista relatii. De asemenea, uitatul dupa o alta persoana nu inseamna infidelitate. Infidelitatea se rezuma la actiunea propriu-zisa de a avea un contact real cu o alta persoana.
Asta este realitatea si asa functioneaza 99% din oameni. Cand esti intr-o relatie rareori ai ochi 100% pentru celalalt si nu mai vezi nimic in jur. Insa nu este asta lucrul principal care tine o relatie. Relatiile se bazeaza pe mult mai multe lucruri decat aspectul fizic, chiar daca uneori prietenul se intampla sa se uite dupa o tipa care arata poate mult mai bine decat tine, el nu te va parasi, tocmai din cauza asta. Nu exista relatie, mai ales de lunga durata, in care partenerii sa aiba 100% ochi numai pentru ei. Asta se intampla numai in filmele holliwoodiene. Daca pleci dupa premisa asta, imi pare rau sa iti spun dar ai slabe sanse sa iti gasesti o relatie pentru ca asteptarile tale sunt aproape ireale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca e baiat pe pamantul asta care nu se uita la filme porno? ( nu ma refer ca 24din 24 sa nu exageram acum.).
mai nou si fetele incep sa recunoasca asa ca la baietii nu mai avem pretentii sa minta, hai ca numai avem 15 ani sa ne prefacem altceva ce naiba...
cat despre gelozia aia ce sa zic, daca se uita la filme porno si face sex cu tine, da, dar alfel nu vad problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se uita la filme porno si " NU " face sex cu tine """ voiam sa zic

| onetwothree a răspuns:

Pe mine sincer nu ma deranjeaza. Mi se pare ceva normal, mai ales ca nu ma inseala. Prefer sa se uite la filme porno, decat sa stiu ca flirteaza cu alte fete. Stii ce ai putea face sa nu te deranjeze atat de tare? Sa te uiti si tu, eventual impreuna cu el. Crede-ma ca asa poate ar renunta sa se uite de unul singur

| deeamaria a răspuns:

Doamne! :O. Eu daca as fi in locul tau nu as mai fi cu el sau i-as spune sa nu se mai uite la asa ceva Funda >?

| Mandy693 a răspuns:

Nu