| Deliaa94 a întrebat:

am o mica nelamurire.m-am despartit de prieten de aproape 3 sapt, dar dupa o sapt de la despartire l-am contactat eu vazand ca el nu a mai dat nici-un semn ..am vb normal ca 2 prieteni. Pana cand eu i-am facut intrebarea: crezi ca intre noi doi o sa mai fie ceva? Iar el mi-a raspuns ce intrebare imi pui ma Andreea! Nu stiu ce sa deduc din raspunsul asta, ma gandesc ca si cum mi-ar fi zis ce nu ai inteles ca nu o sa mai fie.voi ce parere aveti? ( motivul despartirii a fost ca el mi-a spus ca numai avea sentimente ca la inceput, se simtea rece fata de relatia asta ) dar cu o zii inainte sa despartim cand sa plec de la el, prima sa ma urc in autobus mi-a spus te iubesc, si eu i-am raspuns si eu te iubesc si ai grija de tine. Voi ce credeti, de ce mi-a mai spus te iubesc atunci in ziua acea daca el se simtea rece sau distant? Multumesc pentru raspunsuri.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca v-ati despartit, care a fost scopul sa-l cauti tu?
Ce mai vrei de la el?
Nu-ti este clar ca s-a terminat totul?
Ti-a dat papucii... chiar nu pricepi?
Cand un barbat iti spune ca nu mai are sentimente pentru tine... desi bolboroseste "un te iubesc" anemic, fugi ferita, fugi in camera si plangi, ca ala sta cu tine de mila, nu de drag!
Sfatul meu, daca ai putina mandrie in tine si putin creier: vezi-ti de drum! cand primesti suturi in fund de la viata, nu te asezi in genunchi sa mai astepti altele, te ridic si pleci cat mai departe.

| Deliaa94 explică (pentru Violleta2022):

Eu am inteles situatia ca ne-am despartit, dar atunci de ce a mai lasat timpul sa treaca daca el avea o perioada de cand se simtea asa? Putea sa fie sincer de la inceput ..asta m-a deranjat pe mine mai mult si faptul ca trebuia sa fie mai hotarat cu ceea ce vrea..chiar daca a fost o avventura, o relatie, o distractie, dar au fost 8 luni. Eu nu astept ca el sa se intoarca la mine doar ca daca voi avea ocazia sa ma intalnesc cu el, o sa vb cu calm. Mila de mine de ce sa fii avut, nu inteleg?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deliaa94):

Atunci de ce-l cauti?
Nu ai inteles clar cand ti-a spus ca vrae sa va desppartiti?
NU ai inteles ca ti-a dat un sut in dos?
Chiar vrei sa te ia la bataie ca sa pricepi?
Jenant, dar uneori este nevoie sa barbatul sa va altoiasca, ca sa pricepeti ca nu va mai vrea!
Vad ca omul asta a incercat cu frumosul, dar tu nu poti pricepe...
Lasa visele cu el, ca nu se mai intoarce, este pierdut deja, cu gandul la alta probabil!
Si daca au fost 8 luni ce? Altii se despart dupa 20 de ani...
Doamne ce naiba esti!

| Deliaa94 explică (pentru Violleta2022):

Cine te-a bagat in seama ma rog pe tine? Vad ce vocabular ai ..ai fost tu in relatia mea ca sa stii ce s-a intamplat de fapt? Veziti-ti de viata ta doamna draga si nu-ti mai da cu parerea despre viata mea! Sau macar daca ai bunul simt. puteai sa raspunzi mai frumos, mai educat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deliaa94):

Lipsa bunului simt este la tine fetita! Daca-l aveai, erai multumita cu raspunsul primit, indiferent ca era unul pe plac ori nu.

Nu-ti sunt prietena si nici nu intentionez sa-ti devin, ca atare, nu am nici un interes sa te mangai pe cap si sa te mint frumos, ca nu-ti fac nici un bine, de aceea ti-am expus aici, adevarul crud, pe care refuzi sa-l vezi si sa-l accepti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pai ce dracu sa mai spuna saracul om, dupa ce i-ai dat papucii?

| Deliaa94 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu i-am dat eu papucii, el mi-a spus ca vrea o pauza, si eu i-am spus ca pauza asta eu nu o vreau mai bine ne despartim, iar el a acceptat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Deliaa94):

Posibil ca el sa fie un fustangiu tampit, iar tu sa fi luat decizia corecta de a rupe relatia. UITA-L!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa il suni. O relatie daca se termina, punct la toate, fara mesaje, sunete. Nu il mai cauta, mai apoi o sa suferi si mai mult ca incerci sa te tot agati de ceea ce nu mai poate fi intre voi.

| Staif a răspuns:

Chiar asa. Ce intrebare mai pui! V-ati despartit, gata, finis, terminat.

| nhhv a răspuns:

Poate că nu mai este focul de la început, iar el a simțit asta. Sau poate că el ar crede că nu te poate face fericită și a ales să vă despărțiți. Nu-l ține cu forța lângă tine dacă el crede că nu mai e ca la început, deoarece voi dacă vă cuplați iar, va fi totul puțin ciudat și s-ar putea să vă despărțiți iar. Dacă el te iubește (cum a zis), se va reîntoarce la tine.