| MiSeSpuneTyna a întrebat:

Am o prietena,ne cunoastem de la gradinita si ne-am apropiat.Acum vreo cateva luni am aflat ca ma barfeste pe la spate de la un coleg nu prea...de incredere.I-am zis prietenei mele ca mi-a zis ce a zis de mine,si a zis ca el a zis ca eu am zis ceva rau de ea dar eu nu am barfit-o,ba din conta eu i-am luat apararea mereu.In fine am trecut peste asta, azi iar a incercat sa ne faca sa ne certam tot prin aceleasi "mijloace".Minte intruna ca ne barfim una pe alta dar nu e adevarat.Ce putem face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| Diiiaaღ a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in ea, si inceraca sa te informezi daca este adevaratwinkingAsa am patit si eu dar nu era adevarat cineva vroia sa ne faca doar rau:X

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu cred că ar trebui să îi daţi cu flit colegului. Să nu îl mai băgaţi în seamă şi să-i daţi de înţeles că e un imbecil şi nu poate strica relaţia de prietenie dintre tine şi ea, oricât ar încerca şi orice motiv ar avea să facă asta. Spune-i să-şi vadă de viaţa lui.

Baftă!

| OoAlexaOo a răspuns:

Vorbiti cu el si incervati sa aflati motivul pentru care vrea sa va certati... Daca nu afli nimic si ai incredere in prietena ta, nu mai baga in seama colegul respectiv(in legatura cu minciunile despre barfe).
Sper ca ti-am putut fi de folos.

| pufy5 a răspuns:

Hey nu-l baga in seama este gelos pe prietenia voastra...winking este dusmanos,vrea sa va distruga relatia dar voi nu-l lasati happy... daca tineti cu adevarat una la cealalta aveti grija de voi, aparati-va, nu va mai certati.il puteti invinge, sa-i distrugeti ura din el prin zambetul vostru de zi cu zi, prin prietenia voastra ne nestrapuns. sper ca te-am ajutat tongue