| FataAnonim a întrebat:

Buna TPU am o problema...eu si cu prietenul meu cu care am fost 4 luni ne-am certat am incercat sa-l intreb motivele despartirii dar nu mi-a spus(el avand 18 si eu 16), acum vb cu mine cand se enerveaza ca si cum n-am fi fost niciodata impreuna, dar in rest suntem amici acum si imi zice ca degeaba incerc sa ne impacam...in urma cu 3 zile ne-am despartit si acum nu stiu ce sa mai fac sunt disperata tin foarte mult la el si nu vr sa-l pierd. cum sa-l fac sa inteleaga? dau fundita.

Răspuns Câştigător
| AdyTZzu19 a răspuns:

Daca se enerveaza deja nu e prea bine.Da dovada de indiferenta si poate chiar nu mai simte nimic.Eu zic sa mai incerci insa nu de prea multe ori pentru ca o sa se creada prea important si nu va merge(nu merita). Oricum succes!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

L-ai pierdut deja, accepta asta... oricum te joaca pe degete tipul

| anamarialupu a răspuns:

Pai eu cred ca mai bine discuta cu el si spune-i ce simti pentru el...dar daca el te ignora crede-ma ca nu e bine sa te rogi de el pentru ca o sa te i-a drept fraiera.un motiv e k poate s-a plictisit de tine sau k ii place de altcineva. daca il vezi pe undeva cu o tipa, poti sa ii platesti cu aceeasi moneda si sa faci si tu laf fel. sper ca te-am ajutat...