| Rallu33 a întrebat:

Buna TPU am o problema foarte mare.intr-o seara eram pe mess si eram ffnervoasa.si cea mai buna prietena m-a intrebat ce fac si i-am spus ca sunt nervoasa foarte tare si ia mi-a zis sa ii zic de ce si nu am putut pentru ca era o problema personala..si ia mi-a zis ca sa ii zic k doar mie cea mai buna prietena si eu i-am zis k:de unde stii ca esti? si ia mi-a zis ca Bine dar sa nu mai ai tupeul sa imi zici in viata ta prietena.si a doua zi cand eram mai limpede si problema a trecut mi-am cerut scuze de la ea...dar nu a vrut sa vb cu mine..si mi-am cerut scuze de mii de ori si am sunat-o dar nu imi raspunde ..pe mes nu vb cu mine Si cand a vruto odata sa ma asculte i-am cerut scuze de mii de ori dar tot nu a vrut si i-am spus ca de 6 ani de cand suntem prietene ar trebui sa stiu cum reactionez cand sunt nervoasa si ar trebui sa ma ierteEu de fiecare data cand eram suparata pe ea ..nu o interesa asa tare dar cand ea era supi pe mine faceam tot posibilul sa se impace cu mine si ii dadeam cadouri.si ea acum a zis ca a zis ca deja s-a umplut paharul si i-am zis ca fiecare greseste si am rugato sa ma ierte dar tot nu vreaFaza e ca e cea mai buna prietena si nu vreau sa o pierd deci am 2 intreebari:1cine a gresit? eu sau ea 2 Ce sa fac ca sa ma ierte? ce sa ii mai zic Va rog vreau sfaturi cat de repede se poateMultumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu ai gresit cu nimic noi toti facem greseli si spune lucruri cand suntem nervosi fara sa ne dam seama. 2. daca iti era prietena adevarata te intelegea ca esti nervoasa si putea sa zica "bine daca ai nevoie de mine stii unde ma gasesti" e orgolioasa. Lasa timpul sa decida

| mona a răspuns:

Cred ca prietena ta a gresit aici, te a lasat la greu ceea ce un prieten adevarat nu face asta

| uncas a răspuns:

Tu ai gresit spunandu-i ca nu o consideri prietena ta.incerca sa vorbesti cu ea inca o data, fa-i un cadou ceva, invit-o in oras. Spune-i sa-ti mai acorde o sansa, macar una sa-i demonstrezi ca poti fii inca prietena ei.

| PapushaCuSciplici a răspuns:

Daca este cea mai buna prietena a ta, intr-adevar poti sa ii spui orice lucru, eu cu prietena mea ne spunem orice, insa trebuie sa iti alegi prietenii cu grija! trebuie sa ai incredere ca tot ceea ce ii spui ei, ea nu va spune la nimeni. Cere-ti scuze, mai incearca s-o suni, spune-i ca iti pare foarte rau ca nu i-ai spus. Incearca sa ii spui ca ea este cea mai buna prietena a ta si ca de acum in colo' ii vei spune totul.

| takeITover a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic. arerea me aeste ca ea nu tine cu aevarat la tine si ca ar trebui sa nu te mai strofoci atat pentru ea. nu iti este prietena cu adevarat si ii place sa te vada cum te milogesti de ea. mai bine gasesteti o prietena care sa tina cu adevarat la tine. sper ca te-am ajutat! si eu am trecum prin ceva asemenator... e o fata in clasa care ma uraste si mereu a incercat sa ma desparta de prietenele mele sa ne faca sa ne certam nu supota ca eu eeram prietena cu ele si acum ne uraste pe toate si ne face in toate felurile posibile.prietenele mele miau luat apararea si eu le-am luat-o lor de fiacare data! acum avem o prietenie de vreo 5 ani si toata lumea i nclasa a ajuns sa o urasca pe aceea fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, amandouo ati gresit, prima tu pentru ca i-ai pus intrebarea aia stupida, a 2-a ea pentru ca a reactionat in acest fel la intrebarea ta.
Tu ai facut tot ce iti sta in putinta pentru reabilitarea relatiei voastre de prietenie, asadar, din punct de vedere moral, esti libera de orice legatura.
Nu trebuie sa te umilesti in fata ei, ai facut totul, acum trebuie sa fi total ne-pasatoare, ne-facand nici-o actiune pana in clipa in care ea va intreprinde vreuna fata de tine.
God bless you! happy