| isa777 a întrebat:

Buna TPU am o problema mama mea nu mai cu tata de cand aveam eu 3 ani de 12 ani nu sau mai inteles nici contactat mama dupa ce s-a despartit de tata sa gandit sasi refaca viata cu un alt barbat acum doua saptamani s-a gandit sa vina in tara pentru ca el era in Germania si a stat o zi cu mami si trebuia sa se duca la garaj pentru ca el iera sofer de autocar si nu a venit toata noaptea si nu ar raspuns la mesaje nici la telefon si ziua urmatoare l-a vazut acas la el unde inca locuia nevastasa ca nu a divortat inca de ia si mama a trecut pe langa strada lui si a vazut masina lui asa ca s-a gandit sa se desparteasca pentru ca a inselat-o in ziua de azi s-a gandit sa-i ceara scuze si sau inpacat dar asa cum vorbeau la telefon se certau dar pe mine m-a lasat masca habar nu am ce se intampla la cei 16 ani ai mei mau lasat masca ce se intampla? ajutati-ma dau funda daca vreti mersi ca ati avut rabdare sa cititi o zi buna

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Intreaba-i, doar asa vei afla raspunsul la toate intrebarile tale. Ei stiu in ce relatie se mai afla, ei stiu ce au de facut pe viitor, ei trebuie sa-si asume responsabilitatea cresterii tale. Ai grija de tine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, nu te stradui sa ii intelegi, parintii care se tot cearta si impaca nu stiu nici ei de fapt ce vor, asa ca desi iti vor da explicatii si vor spune ca vor actiona intr-un anumit fel uneori se contrazic. Tot ce iti ramane de facut e sa nu te lasi afectat de problemele alor tai, tu ai viata ta si dacă iti fac rau neintelegerile lor, spune-le clar ca nu vrei sa te afecteze, de obicei copii sufera cel mai mult cand nu se inteleg parintii. Incearca totusi sa vorbesti cu amandoi in parte, poate vei intelege ce vor sa faca si spune-ti punctul de vedere.

| Kenya a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, nu ajuta daca intrebi aici, doar ea stie,

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

De ce nu ii intrebi, numai ei pot sa iti dea toate raspunsurile de care ai nevoie. Bafta!