| MariTePoopa33 a întrebat:

am o sora mai mica de 7 ani, iar mama de cand s-a nascut o dadaceste TOT TIMPUL! la serbarile ei merge oricand, iar la mine nu prea merge nimeni decat tata.mereu o rog, dar zice ca are treaba si ca se duce la ea.pt ea isi lasa balta toate treburile sad
Si acum am nevoie sa mearga cu mine la un concurs in america, ca nu pot merge singura, SI NU VREA! zice ca trebuie sa se duca cu sora mea in prima zi de scoala!crying si merge tata ..totusi.dar intrebarea mea e..ARE CEVA CU MN? CREDETI?sad
nu ne-am certat aproape deloc sadsi de cand s-a nascut ea, a dadacito mereu! inainte sa se nasca statea cu mine non-stop! dar nici atunci!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu are nimic cu tine. Erai unicul copil atunci. Si normal ca statea nonstop cu tine. Acum ca s-a nascut ea, e mai mica decat tine si trebuie sa aiba mai multa grija de ea. Cum a avut si de tine atunci. Poate s-au impartit, mama ta sta cu sora ta si tatal tau sta cu tine. Niciodata o mama nu o sa aiba nimic cu copilul ei. Pur si simplu ii acorda mai multa atentie pentru ca e mai mica, asa cum ti-a acordat si tie atunci cand aveai anii ei.

5 răspunsuri:
| MaryNepotu a răspuns:

Nu are nimic cu tine doar ca sora ta e mai mica si acum trebuie sa aiba grija de ea cum a avut si de tine cand erai mica, de asta ii acorda mai multa atentie, incearca si tu acum sa o intelegi pe mama ta... mergi cu tatal!

Plus ca e ceva ciudat la tine copii din ziua de azi (si eu) isi doresc sa scape de parinti dar la tine e alteva. oricum nu-ti fa probleme nu are nimic cu tinewinking

| anndreyutza a răspuns:

Eu nu cred ca are ceva cu tine ea este mai mica si trebuie sa stea tot timpul langa ea crede-ma am si eu o sora de 6 ani.

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Sincer, nu credcaare ceva cu tine. doar ca. : xx
Cred ca ar trebuie sa vorbesti cu ea si sa-i spui pur si simplu ce simti, sa-i zici ca desi ea nu prea atrage atentie, pe tine anumite lucruri te dor.
Parerea mea.
Oricum indiferent de ce nu s-ar intimpla, trebuie sa fii puternica:*

| Leemonn a răspuns:

De fapt, daca sora ta e mai mica e in centrul atentiei.Dar daca faceai ceva de genu ca, sa patesti ceva, sau sa fii bolnava, racita..In fine..Atunci cred ca ai fii si tu in centrul atentiei.

->Sincera sa fiu thinking ..Nu zic ca are ceva cu tine..Mamele stau mai mult cu baietii sau cu aia mai mici iar tatii stau mai mult cu fetele..Inteleg,si eu am patit-o.O sa-ti povestesc mai jos..Imediat te va copia in orice faci, tot ce ai tu vrea si ea...Zic sa il rogi pe tatal tau si totul va fi binewinking
Cam ce ti s-a intamplat si tie si mie mi sa intamplat..Eram in Austria si trebuia sa stam la cineva cu copil de 5 ani..era o fata.Cand se trezea ea mama ii zicea ca neata floricico, sau noh alte feluri, si mie nici buna dimineata nu-mi zicea. fetita aia ma copia in orice faceam. Daca stateam eu la laptop`u mamei ei zicea ca si ea vrea.Ce haine imi cumparam eu si ea vroia, noroc ca nu-i erau bune laughing Eu am 15 ea are 5 ..Asa ti se va intampla si tie. sad
Oricum mult succes! kiss love struck

| Cleopa a răspuns:

Nu iti fa griji. mama ta nu are nimic cu tine. ii acorda mai multa atentie celei mici asa cum ti-a cordat si tie cand erai mica. lucrurile care le-a facut pentru tine, vrea sa le faca si pentru ea si nu trebuie sa te deranjeze asta. tu esti mai mare si trebuie sa fii intelegatoare. gandeste-te acum ca daca tu ai fi avut o sora mai mare, iar mama ta i-ar fi acordat ei mai multa atentie, ce spuneai atunci? ca tu esti mai mica si ai nivoe da ajutorul mamei mai mult decat are sora mai mare. intelegi? daca mama ta nu ar fi mai atenta cu cea mica ar face greseala de a nu fi alaturi de fiica cea mica atat cat are ea nevoie. tu esti mai mare si te descurci mai bine singurica, asa ca sa nu fii suparata pe mama ta pentru ca e mai atenta cu surioara