| ___x6Rx a întrebat:

Bună TPU, am răcit jos și sunt însărcinată, dacă știți niște leacuri băbești va rog sa ma ajutați. ????

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sticle cu apa calda puse pe burta si pe vagin, fiind si insarcinata nu ai voie sa iei nicio pastila fara sa te consulte medicul ginecolog, ar fi bine sa te duci la el sa te vada, ce varsta ai? Sarcina usoara si multa sanatate. Ai facut cistită sau anexita mai rau.

| ___x6Rx explică (pentru CristiDinBucuresti):

M am gândit sa pun apa călduță pe burta dar nu știu dacă e ok. Și am făcut cistita înainte sa rămân
Am urmat un tratament
Cred ca am iarăși? am 20 de ani.
Mulțumesc pentru sfat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ___x6Rx):

Multumesc pentru fundă sanătate multă

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anul 2023, medicina moderna. nimen nimic... TPU vreau leacuri babesti pentru raceala in timp ce sunt insarcinata...

| johnnny123 a răspuns:

Crezi că leacurile băbești sunt cea mai recomandată metodă de tratament atunci când ești însărcinată?

| Mayhem666 a răspuns:

E ceva care se cheama spital.

| sofisis a răspuns:

Mergi la medic. Exista medicamente care se pot lua in sarcina dar NUMAI un medic stie care sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

În nicio țară europeană nu se plătesc urgențele, mai ales cu o situație medicală ca a ta (sarcină)

Vezi că răceala ta, tratată necorespunzător, poate afecta fătul

| Paracetamol0lol a răspuns:

În ce lume fubcționează leacurile băbești? Mergi domne la ginecolog

| ___x6Rx explică:

Pentru cei ce zic ca exista spital. Mulțumesc, altfel nu știam
Dacă puteam merge la spital nu mai cautam răspunsuri aici
Sunt in afara, mi am făcut asigurare, de fapt am început demersurile pentru asigurare și nu am ce sa caut la spital pentru ca costurile sunt foarte mari
Și nu mi-a rămas decât sa aștept
Nu apelam aici dacă nu era urgent