| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. a mai fost pusa dar pe mine ma streseaza rau chestia cu singuratatea in cuplu.cum as putea rezolva problema asta? vreau sfaturle voastre ca eu nu mai stiu ce sa fac va rog.

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

ai rabdare ca va veni soarele si pe strada ta.Ai dreptate ca este greu. dar atunci cind nu te astepti apare acel\a.care sa ti fie pereche.Capul sus si fii optimist[a. Nu stiu cine esti pentru ca nu ai nume[anonimule]. dar oricum iti urez succes. o seara bine iti urez

| zenaly a răspuns:

Depinde de tine sa *rezolvi* problema. Eu una am renuntat sa cred ca se poate rezolva dar poti face astfel incat sa nu te m-ai simti singura. banuiesc ca esti femeie, ca pe barbati nu ii deranjeaza acest subiect. Daca le zici ceva zic ca nu este asa, nu? Incearca sa-ti gasesti o ocupatie care sa implice multa comunicare cu alti oameni, viziteaza-ti prietenii, rudele, vecinii. daca partenerul nu vrea, e ocupat sau comod fa-ti o viata a ta. Daca esti in stare sa pui capat relatiei, ai rezolvat situatia. sau poti sa-ti gasesti pe cineva care sa te inteleaga ca esti intr-o relatie, sa fie suficient de istet sa nu te expuna, sa nu se indragosteasca de tine si sa te sune sau sa te caute.Sau fa un copil-iti ocupa timp dar nu rezolva problema cu singuratatea in cuplu. Varianta cea mai sigura este amantul. O sa te simti altfel:dorita, frumoasa. Dar daca ai partenerul gelos nu incerca. Aa, si urmareste-l un timp. In momentul in care nu-ti mai da atentie exista, intotdeauna, altcineva. M-as bucura daca te-am ajutat cu aceste sfaturi poate un pic deplasate. Dar asta-i viata. Bafta.