| supradozadenebunie5 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care nu ii gasesc raspunsul
Inselatul are scuza? daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| AlinChiriac a răspuns:

Omul inseala, atunci cand ceea ce are acasa nu ii este indeajuns, nu ii este pe plac si asa mai departe. In cazul in care ajungeti sa nu va mai placa de fata/baiatul cu care sunteti, datii papucii dupa aia sariti in bratele altuia/alteia. Si nu in acelasi timp. Asta daca vreti cu adevarat sa fiti cool.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are o singura scuza: nu te iubesc, deci pot sa te insel.

| pisoias a răspuns:

Nu.Insa cel care o face gaseste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu. dar daca vrei sa ierti.

| AtateaConditii a răspuns:

Da, in cazul in care nevasta/prietena nu iti ofera iubire, intelegere, alintare, atentie.

| supradozadenebunie5 explică (pentru AtateaConditii):

Si daca nu ai tot ce ai enumerat tu de ce mai continua relatia? nu e mai usor sa se desparta decat sa insele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inselatul? uite care e problema noastra; p...a poate fi o fantana a placerilor.dar poate fi si o poarta a pierzaniei.depinde cum privesti problema.

| supradozadenebunie5 explică:

Ofer funda pentru un raspuns mai detaliat

| Z3R0H0uR a răspuns:

Daca iubesti acea persoana ai putea sa o ierti.

| supradozadenebunie5 explică (pentru Z3R0H0uR):

Si nu vei trai mereu cu teama ca te va insela si a doua oara?

| Z3R0H0uR a răspuns (pentru supradozadenebunie5):

Daca si el/ea te iubeste. Nu ai de ce sa te temi.

| dominyksk a răspuns:

Nu are, cine o face stie ca greseste, asa ca este vina lui/ei

| cristeaflaviurafael a răspuns:

Nu deoarece trebuia sa fie corect

| JungleHell a răspuns:

Nu prea cred ca are scuza. Inselatul=minciuna. Mai bine spui adevarul si totul se termina fara suferinta/surprize neplacute. Cand cineva nu-ti ofera satisfactia pe care o doresti pur si simplu ii spui asta si cautati o solutie decat sa inseli.

| FriendsWithBenefits a răspuns:

Nu are scuza. Decat sa inseli o persoana mai bine te desparti de ea direct.

| Sakura25 a răspuns:

Nu are scuza, doar motiv.Nu se inseala neaparat din cauza ca nu ai acasa ce iti trebuie...sunt multe motive.Pentru diversitate, din curiozitate etc. Iubirea nu are legatura cu poftele carnale, sau cu fanteziile. poveste lunga laughing