| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Anul asta intru in clasa a -7-a si parinti mei vor sa ma dea la bunica mea la scoala in gura humorului.Mama nu este prea de acord dar tata vrea.Acm decizia imi apartine si nu stiu ce sa fac.Sa imi las aici toate prietenele si sa merg acolo sau sa raman aici? Cel mai bun raspus primeste FOONDITSAlove struck si vot desigur:Xbig grin

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Eu ti-as sugera mai bine sa mergi in vara asta la bunica.Sa stai cate va zile.
Privind despre scoala ti-as sugera sa ramai aici la tine.Nu sa iti lasi toate prietenele si sa mergi intr-o scoala necunoscuta pe care nu cunosti pe nimeni si nu te poti baza pe nimeni, incat aici unde ai prieteni care iti e alaturi mereu e greu sa-i lasi si sa pleci.
Parerea mea este sa ramai aici nu sa pleci la bunica ta.Dar cum am si spus poti merge la bunica ta in acesta vacanta de vara.
A fost doar parerea mea dar daca pe tine te indruma inima sa faci altceva fa-o.
Pa, pa!

4 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Eu as sta la scoala la care inveti acum nu la bunica ta... cred ca te-ai obisnuit cu profesorii si colegii... Asa as face eu happy

| Mirela14 a răspuns:

Ramai la aceeasi scoala pentru ca te vei obisnui greu cu colegii si profesorii la cealalta scl...stiu din proprie experienta...cand mi-am schimbat cls pana si notele s-au micsorat.deci ai grija ce alegi

| 9gag a răspuns:

Eu as zice sa mergi vara asta la bunici, sa vezi daca iti poti face prieteni(daca nu ai deja) si sa te muti pentru ca se stie de cand lumea ca la o scoala generala de la un sat se pun mereu note mai mari si vei termina generala cu o medie mai mare si vei avea sansa sa ajungi la un liceu mai bun. Bine asta daca nu cumva bunica ta sta la apartament in G.H. si vei merge la o scoala generala in oras ceea ce nu iti recomand. Succes

| Tweety_5554 a răspuns:

Daca vrei sa inveti poti invata oriunde si in orice scoala.intreaba-l pe tatal tau de ce vrea sa te duca acolo.Eu zic sa mergi acolo unde sufletul te indeamnawinkingsucces pentru alegerea cea mai buna