| SL1997 a întrebat:

Am si eu o problema imi place si mie de o fata si nu stiu cum sa-i spun ca o plac foarte mult si as vrea sa fim impreuna, cateva idei! (cel mai bun raspuns primeste funda)

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai daca iti este rusine sa ii spui in fata incearca sa vorbesti cu niste prieteni comuni si roaga-i sa ii spuna ca tu o placi.
Trimite-i biletele
Spune-i prin intermediul internetului(prin messenger, facebook)
Invit-o la un suc, la o plimbare si incearca sa ii spui.

5 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Scrie-i o scrisoare cu plic cu tot si la expeditor pune numele tau la al ei numelei ei plus speranta...si zi-i ce ai pe suflet si asteapta reactia.

| anabelisa a răspuns:

Salut! Parerea mea este ca ar trebui sa-ti faci curaj si sa-i spui direct ca o placi, fara ocolisuri.
Asa macar scapi de toate ideile ce t-i le-ai facut si vezi daca te place si ea.
Daca nu, macar te-ai lamurit in privinta ei, daca aveti sanse sau nu sa fiti impreuna.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Fii sincer si spune-i in fata! Daca te place si ea, va vrea sa iesiti daca ii propui, daca nu, n-a fost sa fie si gata.

| andrada17ani a răspuns:

Pai 1 intrebo ce ii place
2 intreab-o daca are iubit
3 intreab-o daca ii place de tine cu adevarat
4 fi sigur ca o sa tina la tine
5 intreab-o tot despre ea

| 3v3lina a răspuns:

Pai, date in vorba cu ea, intreab-o daca are iubit? daca ii place de cineva? si asa usor ii spui pai nici eu nu am dar imi place foarte mult de o fata dar nu stiu cum sa ii spun asta, si poate o s ainteleaga si ea :* sper ca te'am ajutat funda?