| OanaMariaG a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema.Sunt impreuna cu prietenul meu de 6 ani de zile.Ne intelegem foarte bine,ne iubim,ne respectam reciproc, numai ca singura problema la noi este timpul.Sau mai bine spus timpul lui.Ma cam refuza sa vina pe la mine(distanta dintre noi fiind 10 min de mers pe jos) spunad ca e obosit, ca isi face exercitiile, vrea sa se duca la somn mai devreme.Eu nu stiu ce sa cred,de inselat nu e genul,ca am vorbit ca daca nu mai merge sa ne spunem si ne tinem de promisiunea asta.El mi-a zis ca exagerez si ca asta e cu timpul asta cand se poate sa ne vedem,ne vedem, daca nu asta e.Consider ca este foarte comod. Cand imi e lumea mai draga cand stau cu el.Ma intreaba dar tu cand trebuie sa pleci, cand eram in oras se uita cam des la ceas si nu sta mai mult de 8 afara.Nu stiu ce sa mai cred.L-am intrebat daca s-a plictisit de mine,si mi-a zis ca nu altfel s-ar desparti de mine. Poate e si monotonia dar m-am saturat sa imi tot refuze invitatiile si cand iesim, iesim doar sa isi faca el cumparaturile sau etc.As vrea o parere.Multumesc

Răspuns Câştigător
| BlueViP a răspuns:

COmporta-te la fel cu el, sau cere-i sa stati despartiti o perioada de timp. Spune-i canu mai rezisti si sa se intoarca cand are de gand sa schimbe ceva.

| OanaMariaG explică (pentru BlueViP):

Vreau sa iti multumes pentru sfat.chiar am tinut cont de sfatu tau si acum ne este mult mai bine.isi face timp pentru noi si ne vedem zilnic si vad ca se bucura de timpul petrecut impreuna.o seara buna

| BlueViP a răspuns (pentru OanaMariaG):

Ma bucur ca am putut sa te ajut.

9 răspunsuri:
| OanaMariaG explică:

Eu 23 el 25

| lpavel a răspuns:

Mai sunt si tipi din astia... daca-i obosit mergi tu la el, fa tu efortul sa fi mereu cu el! Va aprecia asta! Succes!

| OanaMariaG explică (pentru lpavel):

Mereu am facut eu asa..sa ma duc eu sa-l vad dar el nu..eu zic ca nu se merita.

| Exilee a răspuns:

"L-am intrebat daca s-a plictisit de mine, si mi-a zis ca nu altfel s-ar desparti de mine" Subliniez ultima parte. Eu nu sunt in masura sa-ti dau un sfat in aceasta privinta, dar mi se pare putin curios faptul, mai putin in regula sa foloseasca asemenea cuvinte. Iti poti da seama ca o fata pentru el este precum "un obiect" (cel putin asta deduc eu). Chiar si fiind obosit, acest lucru nu poate fi scuzabil.

| OanaMariaG explică (pentru Exilee):

Nu cred ca a folosit exact cuvintele astea poate am exagerat eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi mai mult cu prietenii, spune-I si lui sa vina. Daca vrea e bine, daca nu sa stea acasa. Cu totii mai avem nevoie de spatiu.

| Boxxa17 a răspuns:

Stii,la un moment dat, Apare si plictiseala! Cati ani aveti?