| Deliaa94 a întrebat:

as avea nevoie de niste păreri, cunosc un baiat de 2 ani dar suntem doar prieteni, nu foarte apropiati dar cand ne vedem vorbim, ne salutam. De o perioada nu foarte lunga ne-am apropiat mai mult cum ar fi ca am ramas de doua ori la el acasa dar nu am avut raport sexual, in schimb a vrut sa dorm pe pieptul lui care lucrul asta el a zis si ne-am tinut si de mana in timp ce dormeam. O singură data ne-am sarutat intr-o seara dar, doar atat. Voi ce ziceti? Daca era altul poate ca sarea pe mine sau daca voia doar aventura se intampla. Dar a dat de inteles ca nu vrea asta. Voi ce parere aveti? Nici unul nu a luat initiativa mai mult sa se întâmple, doar ca am dormit impreuna îmbrățișati si tinandu-ne de mana. Eu nu vreau sa ma grăbesc. Vreau sa vina lucrurile de la sine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi, fetele/femeile, sunteți greu de înțeles. Când nu vă acordă prea multă atenție, băiatul este bleg, prost, neinteresat sau gay. Când este prea insistent, că este obsedat sexual. Pur și simplu e băiatul simplu, educat, cu cei 7 ani de acasă care pentru el nu contează numai sexul. O fi virgin și ii este rușine să ți-o zică. Poate credința nu ii permite asta sau poate nu vrea să facă decât după ce vă căsătoriți. De fapt tu nu îl cunoști pe acest băiat dacă nu știi ce îl tine pe loc și nu vrea să facă "acel pas".

"dacă era altul sărea pe tine",. Probabil asta ți-ar plăcea, tu fată cuminte ce pari. Însă nu toți băieții sunt la fel.

| Deliaa94 explică (pentru anonim_4396):

Mai desteptule, am zis ca e un baiat educat. Altul nesimțit cum sunt majoritatea in ziua de azi asta facea. Dar vad ca nu ai inteles contextul intrebari. Si stai linistit ca nu e nici virgin si e destul de matur, femei a mai avut la viata tinand cont ca nu e un pustulica e barbat in toata firea. Asa ca pe viitor daca nu ai inteles intrebarea, nu te mai obosi sa scrii. Din contra sunt chiar fericita ca poate va fi omul meu si clar sexul nu e un lucru atat de important. In ziua de azi dai de tot feluri de needucati care trag de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deliaa94):

Măi, deșteapt-o! Nu prea știi să formulezi tu întrebarea. Data viitoare formulează o întrebare la subiect, nu numai sa zici că nu vrea să se culce băiatul cu tine. Că până la urmă pari doar genul ăla de fata care cauta sa fie numai scărpinată. Tu nu ești genul de fata care caută relații serioase, tu cauți doar sex dacă apari pe aici și zici "că de ce nu se culca prietenul cu mine?". Oare ce părere să își facă membri TPU despre o fata care întreabă asta? Ma așteptam de la băieți să întrebe asta, nu tu. Dacă tu încerci că pari serioasă, ei bine nu pari deloc. Iar băiatul ăla sincer nu cred că te merită dacă tu cauți la el numai sex. Pentru materia ta cenușie, să știi că o relație nu se bazează numai pe sex. Nota 4, stai jos.

| Notmyaccount a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu asta a intrebat. Asta ai inteles tu probabil! Ea intreba daca in urma comportamentului astuia total pasiv din partea baiatului, ar trebui sa isi puna problema ca omul e pe interes si vrea doar sa f*ta. Asta era ideea! Stai jos, nici 4 nu meriti!

10 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Din moment ce ati dormit impreuna, imi este greu sa cred ca nu v'ati si culcat. Dar... o fi. Tu nu trebuia sa dormi cu el daca era doar pentru atat, asa numa va faceti inima rea!

| Deliaa94 explică (pentru MaryMaria333):

Odata ce am pus intrebarea asta înseamnă ca nu sa întâmplat! Inima rea n am de ce sa imi fac, se mai întâmplă si din astea.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Deliaa94):

Cred ca cazul asta e 1 din 1.000, oricine s'ar mira. Adica sa dormi cu el dar de calarit sa nu va calariti. Si cum ti'am mai zis, nu trebuia sa dormi cu el daca nu vroiai mai mult, dar treaba ta. Suna ciudat oricum. Nu ma bag, doar ai grija!

| morfeo a răspuns:

Tare curios sunt cum a-ti ajuns in acelasi pat, 2 straini, sa va tineti de maini dar sa nu faceti sexlaughing Mergea facuta o sceneta de comedie dupa intrebarea asta. Tipu ala probabil cu cealalta mana isi facea laba langa tinehee hee

| TheWznd a răspuns (pentru morfeo):

Care străini? A zis ca se cunosteau și ca vorbeau =>erau prieteni. Persoana pare sa fie în adolescenta după cum e formulata întrebare. Oamenii au nevoie și de apropiere fizica si afecțiune, nu doar de sex. Mi se pare extrem de trist sa crești și sa trăiești într-o societate unde e de neconceput sa dormi cu cineva de sex opus fără sa faci sex.

| Flavianadx a răspuns:

Greu de zis. Posibil sa fi gasit o comoara sau un bleg.