| vikusea131 a întrebat:

TPU, as dori sa fac un sondaj:exista prietenie intre o fata si un baiat? (prietenul meu are o buna prietena si vecina, si as dori sa vad dac chiar exista prietenie adevarata intre o fat asi un baiat, de un timp noi(eu cu prietenul meu) ne-am cam indeparta, asta e de cind a aparut aceasta"prietena", eu nu prea cred ca e o simpla prietena ), uuufff imi e foarte greu, nu inteleg nimic din ce mi se intimpla

8 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da poate fi si o prietenie, dar sa fie asa platonica adica de multi ani nu ca cea de care zici de vecina cu pricina! Poate ca totusi nu e ea cea vinovata nu? poate ca relatia dintre voi se destrama din cauza amadorora a intervenit monotonia, nu mai acordati aceeasi atentie la tot ceea ce se petrece intre voi asa cum o faceati la inceput ceva este nu? Multa bafta!

| vikusea131 explică (pentru superdorex):

Buna,mersi de opinie, gata am rezolvat-o, am ramasa buni prieteni si am inteles ca ei sunt doar prietenei (da ii este vecina dar ei sunjt buni prieteni de mul inainte sa ma cunosc eu cu el) cauza despartirii este ca el anul acesta are bacul iar eu examenele si trebiue sa ma ocupam mai mult de scoala(el vrea sa se duca in Romania si vrea ca sa dea bacul cu bine ) deci, data ne apucam de invatat dramii mei gata cu iubirea. Luati exemplu (glumesc)

| superdorex a răspuns (pentru vikusea131):

Multa bafta cu examenele! Ma bucur ca ati rezolvato intr-un fel!

| vikusea131 explică (pentru superdorex):

Aga,mersi,voia la fel bafta in continuoare (incercam sa fim preteni, dar am decis ca o perioada sa nu mai vorbim, e bine asa?)

| superdorex a răspuns (pentru vikusea131):

laughing Bine si asa.

| Ecea a răspuns:

Doar femeile traiesc cu aceasta impresie.
In realitate nu prea exista prietenie pe bune.Foarte rare cazurile.
Eu am 2 prietene foarte bune, vorbim foarte mult si ne sfatuim reciproc, dar in cazul in care mi s-ar face o propunere indecenta nu cred ca as zice Nu.

| AlinaaAli a răspuns:

Din punctul meu de vedere NU exista o asa prietenie stransa intre o fata si un baiat,poate peste un timp sa sa ii vezi de manuta!
cunosc cazuri in care vezi doamne ea e"cea mai buna prietena a mea" mergea cu prietena la munca,sucur,cafele,etc,si pana la urma ei erau amanti s dupa ce s-a despartt de prietena si-au oficializat relatia,nu sunt o fata geloasa,insa,nu sunt pe gustul meu aceste prietenii!
cum eu mi-am petrecut "tineretea" intr-un sat,pot sa spun ca toti baietii de acolo imi sunt prieteni,cand merg acolo ne intalnim,mergem la sucuri,ne distram,dar nu mergem acasa unu la celalalt (ma refer aici la rel fata-baiat),asta cu o asa zosa foarte buna prietenie intre o fata si un baiat chiar nu mi-a placut niciodata, si am mai cerut si eu pareri despre asta, si mi-a spus un baiat ca de la o prietenie asa mare de cele mai multe ori se ajunge in pat!

| Cirus a răspuns:

Da poate exista o prietenie adevarata, intre un baiat si o fata, fara resentimente si alte chestii, ci foarte buni prieteni la bine la rau, fara secrete. si e foarte frumos sa fii fata si sa ai atat incredere intr'un baiat care bineinteles ti'a castigat increderea, si la randul lui te sprijina si te ajuta, te intelege, da cu parerea, si bineinteles de ce sa nu contrazica si unele chestii happy.