| OanaMariaG a întrebat:

Buna tpu.as vrea o parere sincera la ceea ce voi povesti.am o relatie de 7 ani.in acesti 7 ani ne-am despartit de cateva ori.din diverse motive.ca nu ne mai intalegem,ca eu eram prea geloasa si altele. Ultima despartire a durat cel mai mult.eu in acest timp am cunoscut alti baieti, am avut alte relatii si m-am schimbat mult.Dar tot la el imi e gandul si ca il iubesc.Asa ca mi-am luat inima in dinti si m-am dus la el sa ne impacam.Acum suntem impreuna si vad ca ma iubeste ca in prima zi,este atent cu mine, si ma asculta lucruri care mi le ignora complet inainte sa ne despartim.Imi e teama foarte mare ca sa nu revenim la acele cerutri stupide.Multumesc voi ce credeti? avem vreo sansa sa fim cu adevarati fericiti?

Răspuns Câştigător
| adeluna a răspuns:

Oamenii se schimba in permanenta, in adolescenta sau dupa, intr-o relatie sau singuri. Si, cu putin noroc, mai si invata din schimbarile astea. Daca tu, stiind tot ce merge si ce nu in relatia voastra, experimentand si explorand, tot la el te-ai intors iar el, stiind si el tot ce a mers si ce nu in relatia voastra a ales sa o continuie si incearca sa evite greselile care v-au indepartat prima data, mie asta imi suna a relatie matura si functionala, cu toate premisele de a functiona. Nu te mai gandi atat la trecut sau la viitor, traieste in prezent si bucura-te ca in prezent v-ati regasit.

7 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Depinde numai de voi... Asa cum va cu noasteti voi insiva nu va cunoaste nimeni din cei ce raspund aici pe site. Sunt o multime de posibilitati, de la eventualitatea unui esec total pana la cea mai puternica poveste de dragoste. Oricum... dupa 7 ani, chiar daca va despartiti, nu il vei uita toata viata ta, rau sau bun cum e. Se suprapune cu o mare parte din tineretea ta, din varsta care nu se uita si ai sa-ti identifici anii frumosi ai tineretii cu existenta lui.
Ideal ar fi sa mentineti amandoi garda jos si sa va iubiti curat, fara interese, fara manipulari, fara conditii sau santajuri. Viata e scurta si plina ochi de oameni rai, macar voi doi daruiti-va unul altuia.
Iubiti-va curat si sincer!

| OanaMariaG explică:

Neutrino : eu am 23 si el 25 happy

| neutrino a răspuns:

Da, puteti fi chiar foarte fericiti, depinde numai de voi. Cati ani aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa va iubiti ca pisica si cainele voi. uita-te la ce ai facut pana acum ca asa o sa faceti pana muriti, o sa va impacat si despartiti de o sa va sara toate cele. mai rau daca faceti un copul ceva, vai de mama lui, ca e rau cu dus intorsul vostru. dragoste... laughing, va mintiti pe voi insiva

| NoRegretsxx a răspuns:

Daca vrei poti.

| Me01 a răspuns:

Buna. Poate cât timp ați stat Despărțiți el si-a dat seama ca încă te Iubește si de asta se poarta frumos cu tine.au fost 7 ani، nu o luna. O relație așa lunga nu se uita așa ușor si da puteți fi Fericiți in continuare chiar daca v-ati despărțit de câteva ori.
O zi buna.

| Silenz a răspuns:

O ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust ca la inceput tongue