| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma imprietenesc cu un baiat de pe Facebook,l-am vazut pe strada de cate-va ori el sta in acelasi sector cu mine, dar nu stiu cum sa-i zic ca vreau sa fim amici nu mai mult, adevarul e ca imi place de el dar nu vreau sa par obsedata dupa el. Acum vreo 2 sap i-am dat Like la o poza si i-am comentat poza si am zis ca e geniala si apoi o prietena de-a mea imi zice sal la-s in pace ca daca nu imi iau bataiestraight face.Ce pot sa fac? FUNDA si VOT!

Răspuns Câştigător
| andreeapp a răspuns:

Ii trimiti un mesaj privat. eventual ii poti mentiona ca ti s-a "parut" ca l-ai vazut pe strada, si il intrebi daca nu cumva a fost pe data de... in zona respectiva. Daca nu vrei sa pari obsedata, nu iti recomand sa insisti prea mult. Ideea e sa nu ii dai 1000 de mesaje, ci unul singur cu care sa ii atragi atentiawinking

3 răspunsuri:
| Mariya5 a răspuns:

Vorbeste pur si simplu cu el pe facebook, sau cand il vezi.Intreaba-l daca vrea sa va intalniti.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeapp a răspuns (pentru LeEu):

Ii trimiti un mesaj privat. eventual ii poti mentiona ca ti s-a "parut" ca l-ai vazut pe strada, si il intrebi daca nu cumva a fost pe data de... in zona respectiva. Daca nu vrei sa pari obsedata, nu iti recomand sa insisti prea mult. Ideea e sa nu ii dai 1000 de mesaje, ci unul singur cu care sa ii atragi atentiawinking

| Mariya5 a răspuns:

Si eu eram asa cu un baiat si l-am intrebat, ma rog dupa ce mam prezentat, daca vrea sa mergem in mall la un film, sau poate la un suc.