| Laviy a întrebat:

As vrea sa stiu, daca la liceu la duc la stinte sociale, apoi dau la Drept, ce pot face in continuare ca sa ajung o avocata foarte buna?tongue Funda :X

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa inveti foarte bine in facultate, sa fii dispusa la o pregatire continua si sa ai calitatile necesare unui avocat: inteligenta, usurinta in exprimare, replica spontana etc. Numai bine!

| Diablo666 a răspuns:

In primul rand tr sa ai cateva mii de euro pentru a ajunge avocat.
Alte cateva mii de euro plata pentru avocatul care te tine pe langa el o perioada.
Alte cateva mii de euro pentru a'ti face cabinet.
In concluzie. vreo 30-40 mii de euro duse...si tr sa astepti dupa aia clientii...care e posibil sa piarda cazu si primesti 1% din banii care i'ai investit pentru a ajunge avocathappy

| Zippy a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, dar e foooarte greu sa te faci avocat deoarece e foooarte grea facultatea, dar chiar daca o termini si esti avocat in acte e foarte greu sa gasesti de munca. Avocati sunt pe toate strazilewinking