| silvia94 a întrebat:

Buna TPUhappy
As vrea sa stiu voi cum va intelegeti cu socrii vostri? Mai ales soacrele?batting eyelashes

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt căsătorită.
Casa mea, ușa ei!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Eu ma inteleg chiar bine cu amandoi, in 5 ani de zile[respectiv 7 de cand o cunosc]nu ne-am certat niciodata

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am inca o soacra dar eu sper sa ma inteleg bine cu ea.

| milan9 a răspuns:

Momentele tensionate sunt cauzate in primul rand cred de replicile taioase, de micile orgolii pe care pe care nora sau ginerele pe de o parte, sau soacra socrul pe de alta parte, tind sa le arate din neputinta de a-si controla modul in care se exteriorizeaza...

| milan9 a răspuns:

Personal, cred ca tensiunile apar dintr-un singur motiv: oamenii nu constientizeaza faptul ca orice sentiment sau traire iese la iveala oricat de bine l-am ascunde.

Suntem tradati de comportament, de vorbe si mai ales de gesturi si atitudini.

Solutia ramane atunci aceea de a fi sinceri, de a simti empatie daca vrem sa dam aceasta impresie, nu sa o simulam pentru ca nu vom reusi. happy happy
Si atunci, socrii vor putea fi numiti totusi "mama" si "tata"... happy

| silvia94 explică (pentru milan9):

Eu sunt de parere, ca nici in 1000 de ani, nu voi putea numi soacra "mama"
Mama e una.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Iată aici un articol care mi-a plăcut pe această temă: http://www.jw.org/ro/publicatii/reviste/wp20100201/relatii-bune-cu-socrii/

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma inteleg foarte bine, atata timp ca o mai ajut din cand in candwinking tongue

| georgeta27 a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu ambii

| MayanMistica a răspuns:

Mai rarut ca-i mai dragut. Si uite cum n-ai probleme.

| DontDifferent a răspuns:

Poi na nu sunt casatoritrolling on the floor