| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU as vrea sa va cer ajutorul in legatura cu o fata pe care eu o iubesc si chiar tin la ea dar este o poveste lunga si complicată..Deci sa o luam cu inceputul inceputurilor eu am 16 ani si ea 15 eu sunt in clasa 10 a si ea a 9a, am un prieten bun zic eu. care mi e si coleg si mai mergeam pe la el si el pe la mine si ramaneam noptole unul la altul iar el are o soră si tot vorbind tot vorbind zilnic am inceput sa ma atasez prea mult de ea. cand m-am hitarat sa ii zic aflasem ca deja isi facuse un prieten care ii dadea numai seen si o ignora. dadea like adoruri la alte fete, mna la inceput mi-a zis ca nu stie ce faca ca ea ne iubea pe amandoi ca nu stiu ce. dupa o perioada mi-a zis ca gata ca ma iubeste si ca vrea doar cu mine ca a uitat de ala. vorbim ce vorbim dupa iar a dat o la intors. acum a incheiat o cu el. cel putin asa zice. tot mi-a zis ca a incercat sa ma iubeasca dar nu poate si mi-a zis ca vrea o perioada singură ..Pare dintr un film SF sau ziceti ca e baza dar va rog frumos ajutati-ma este serioasă treaba va rog dau Funda. as vrea sa fiu impreuna cu ea dar nu stiu daca e posibil.

3 răspunsuri:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu exista sa iubesti douo persoane copile. Aia e doar o alta fufa pe lumea asta care se joaca de-a relatiile..eu te sfatuiesc sa nu o tii prea mult in jur. Pana la urma tot la ala se intoarce, e nevoie sa ii dea pustanul doar un mesaj cu " intoarce-te la mine" si te paraseste.

| Anonim820 a răspuns:

Nu poti sa iubesti 2 persoane asta e imposibil, cauta ala fata

| YouandI a răspuns:

Ai răbdare cu ea.
Toți ne îndrăgostim de cine nu trebuie la un moment dat, iar până ne trece durează ceva, durează să conștientizăm situația și e destul de greu sa pornești din nou la drum cu aripile frânte.
Ce vreau eu sa spun este că ea sa zicem a fost într-o relație cu băiatul ăsta care a ranit-o și dacă ea s-a obișnuit să fie tratata în felul ăsta, când apare o persoana menită să îi ofere toată iubirea și atenția se sperie, de ce? Pentru că nu este obișnuită așa.
Ce e de făcut?
Răbdare, răbdare, răbdare.
După ce te saturi sa ai răbdare acționezi : ii ești mereu aproape, te mai duci pe la prietenul tău și te vede, încerci să vorbești cu ea pe Facebook etc dar vorbiți chestii care nu sunt legate de fostul, daca ea aduce vorba de el îi răspunzi pozitiv etc.
Ai grija insa la un lucru : nu insista și nu intra într-o relație cu ea daca o vezi încă nehotărâtă, nu o lasă să se arunce în brațele tale imediat, trebuie sa fii sigur că e îndrăgostită de tine altfel nu îți pierde timpul cu ea.