| thegamekiller a întrebat:

Bună TPU as vrea sa va cer ajutorul in legatura cu o fata pe care eu o iubesc si chiar tin la ea dar este o poveste lunga si complicată..Deci sa o luam cu inceputul inceputurilor eu am 16 ani si ea 15 eu sunt in clasa 10 a si ea a 9a, am un prieten bun zic eu. care mi e si coleg si mai mergeam pe la el si el pe la mine si ramaneam noptile unul la altul iar el are o soră si tot vorbind tot vorbind zilnic am inceput sa ma atasez prea mult de ea. cand m-am hotarat sa ii zic ce simt aflasem ca deja isi facuse un prieten care ii dadea numai seen si o ignora. dadea like adoruri la alte fete, mna la inceput mi-a zis ca nu stie ce faca ca ea ne iubea pe amandoi ca nu stiu ce. dupa o perioada mi-a zis ca gata ca ma iubeste si ca vrea doar cu mine ca a uitat de ala. vorbim ce vorbim dupa iar a dat o la intors. acum a incheiat o cu el. cel putin asa zice. tot mi-a zis ca a incercat sa ma iubeasca dar nu poate si mi-a zis ca vrea o perioada singură sa il uite de tot ca inca nu l-a uitat de tot si eu am fost de acord sa nu ne mai grabim ca prima oara sa avem iar de suferit sa nu ne fie bine la niciunul...Pare dintr un film SF sau ziceti ca e baza dar va rog frumos ajutati-ma este serioasă treaba va rog dau Funda. As vrea sa fiu impreuna cu ea dar nu stiu daca e posibil.

Oare credeti ca il va putea uita? Credeti ca avem vreo sansa?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta nu-i dragoste, este doar simpatie! Sunteti prea micuti sa stiti ce este dragostea, doar pura simpatie, unul pentru celalalt.

sansa?
Oare la ce sansa te referi?
Este doar o simpatie de copii!

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Te foloseste. Tipele de genul se combina si etc doar ca sa uite pe altul. Nu merita baiete. E o pierdere de vreme. Tot dupa curul aluia se va duce. daca ii da ala un mesaj cu " Te iubesc, revino la mine" iti da papuci imediat si se duce la ala. Mucoasele de genul sunt niste frustate care se joaca cu dragostea., nu pune la suflet si ignora-o. Ca iti pierzi timpul degeaba. Nu exista sa iubesti douo persoane. Ii e teama doar sa nu ramana fara rezerva, ce o zice "daca ala imi da papuci, mai bine il tin pe prostul asta langa mine pe post de rezerva " Deci iti spun. Sansele sunt 0, . Sunt fata si stiu ce zic. Am auzit sute de povesti asemanatoare si toate s-au terminat la fel.

| AndreeaDeea210 a răspuns:

Buna..parerea mea este că ea inca nu l a uitat si nici nu ar face curand asta..Eu cred ca inca il mai iubeste altfel uita de mult de el
Decat sa stea cu tine si sa se gandeasca la el mai bine(...)

| thegamekiller explică (pentru AndreeaDeea210):

Asa e. si in plus de asta, chiar recent m-am certat cu ea dintr-o banalitate si a zis ca ce ca tu ai zis ca nu vrei sa mai vorbim iti respect dorinta. m-am chinuit dupa vreo jumatate de ora dar ea o tinea pe a ei. tot eu sunt de vina cum ar fi. ca ea voia da nu voiam eu. aua. ma ia pe mine cu faze din astea sa mai treaca timpul nu stiu ce. prost am fost. data viitoare voi fi mai atent

| thegamekiller explică (pentru AndreeaDeea210):

Prima oara o luasem cam repede. dupa cand a dat o la intors. am zis ba hai ma totusi sa o astept sa mai vorbesc cu ea. acum aseara iar incepuse sa o ia cam repede si azi zise ca sa mai treaca timpul. voiam sa ii zic aseara ba tu esti sigura de ce zici. mna si acum cica ca am zis cu gura mea ca nu mai vreau sa vorbim aua. Mi a zis daca nu vrei sa mai vorbim macar sa imi spui. si eu i-am zis aha sigur. bine ma. si cica la ea ca asta inseamna ca nu mai vreau sa vorbim. asta e...

| AndreeaDeea210 a răspuns (pentru thegamekiller):

Stii ce sa faci...pe ea o lasi in lumea ei...tu iti gasesti o alta fata mult mai decentă si mai simpatică, si mie imi dai funda.Ok?