| mellisa_1721 a întrebat:

Buna TPU aseara am pus o intrebare. m-am certat cu iubitul meu si l-am injurat de tata desi este mort.s-a suparat tare a plecat acasa si mi-am cerut iertare maine zi.ma ascultat nu mi-a zis nimic.ne iubim dar ori orgoliul lui e prea mare ori am facut eu o greseala strigatoare la cer. apropo. i-am mai zis si ca pot daca vrea si pot sa ii arat sa nu mai tin cont de el si pot sa-mi domin sentimentele.ma iubeste il iubesc. dar de ce nu ma iarta. sfaturi va rog. doar sa nu-mi spuneti sa ma pun in genunchi in fata lui.va rog.sau poate dar nu stiu.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca atunci cand ajungi sa injuri pe cineva, respectul a ajuns la zero in acea relatie si nu are nici un rost sa mai continuati. Nu e vorbe de iertat, e vorba ca persoana care te injura este demne de dispret si cred ca ii este scarba de tine. Eu personal nu as vrea sa vad o astfel de persoana, sa respir aerul din aceeasi incapere cu ea. Fiindca gestul tau inseamna ca nu exista in sufletul tau pic de dragoste pentru acest om, ci numai batjocura.

| DariaSofia95 a răspuns:

Nu e nevoie sa te umilesti si sa te pui in genunchi. Eu cared ca baietii au orgoliul lor ala mare, care nu-i lasa niciodata in pace, cum au si femeile de fapt. Eu in locul tau asa avea grija sa nu mai repet acea greseala pentru ca nimanui nu-i place sa fie injurat de famile...intezlegi...si tot daca as fi in locul tau i-as explica in mod calm ca ceea ce i-ai zis a fost o scapare si i-as promite ca nu se va mai repeta si sa incercati sa ajungeti la un numitor comun, daca va iubiti asa cum zici tu. alata solutie nu am. decat sa vorbiti si sai explici de ce ai zis acele lucruri. sper ca te-am ajutat! :*

| Eℓℓa a răspuns:

Hey mellisa!:-)
In primul rand tu ai gresit tare, nu trebuia sa-l jignesti! Lasa-l putin sa-ii treaca suparare apoi alinta-l si tu cu ceva! Daca te iubeste cu adevarat ii va trece dupa cate zile si va veti impaca daca e orgolios nu are decat tu ti-ai cerut scuze! Sa nu te pui in fata lui in genunchi pentru o prostie de asta, e suparat bine dar nu are dresptul sa te umileasca. Daca chiar atat de orgolios mai bine ti-ai gasi pe altcineva!:-)
Bye!

| mellisa_1721 explică:

Tal este mort am uitat sa mentionez