| Lia1Lia1 a întrebat:

Asta e o intrebare pentru fete. Imi place de un baiat, i-am zis asta acum 2 luni si mi-a zis ca si lui ii place de mine. Am inceput sa vorbim mult mult si sentimentele mele cresteau pe zi ce trece. Am fost cu el impreuna pentru 3 zile. 2 zile nu vorbeste cu mine deloc. Dupa ma trezesc cu un mesaj de la el ca are iubita si nu mai poate fi cu mine. Era a 2 oara cand facea asa. Dupa o saptamana ne-am intalnit pe strada nici nu ne-am salutat. El imi spune ca inca ma mai place,dar i-am zis sa imi dea timp sa ma gandesc. Toata lumea imi spune ca el face asa la toate fetele si sa nu cad in capcana lui pentru a treia oara. L-am respins. Inca imi mai place de el mult dar imi este frica ca se va juca cu mine. Cand sunt cu el incearca sa ma țina de mana, vrea sa ma ia in brațe, vrea sa ma traga mai aproape de el. Ce inseamna asta? Nu mai stiu ce sa fac. Am un prieten si nu vreau sa ii zic. Aveam un plan sa ma intalnesc cu acel baiat si sa ii zic tot ce am pe inima. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cam place drama care o provoaca si haosul emotional care il face cu tine, nu de el ca om.Ascultati intuitia femininã, nu iti este frica ca se va juca cu tine, ci stii sigur ca se va juca cu tine poate nu esti foarte constienta de asta dar stii sigur in interiorul tau ca asta o sa urmeze. Asa ca da-i pass de pe acum, spre binele tau. Plus ai si semne de la ceilalti ca asa face cu toate, fii 100% sigura ca asa si este.

"Am un prieten, si nu vreau sa ii zic. "
Spune-i de ce sa nu-i spui? când mai incearca sa se de-a la tine. Fii onesta 100% cu el macar, daca el e idiot si nu iti spune clar ce vrea de la tine.

| Sonia822 a răspuns:

Citeste cartea : de ce se insoara barbatii cu scorpii. E ieftina si o sa o citesti pe nerasuflate intr-o singura zi. Incepand cu capitolul II, ai toate raspunsurile. Si sunt multe.
Daca ti-a scris ca are prietena, sa fii convinsa ca asa e. Si ca nu-ti spunea direct, daca nu tinea la ea. De faptul ca nu a salutat, nici n-am cuvinte. Daca se stie ca sunt si altele patite...e clar ca se distreaza, ca vrea sa fie macho man, ca joaca teatru. Ar mai putea fi nevoie de sex, de se simte atras de tine, dar se pare ca ii trece repede dupa. Te va mai contacta cand ii creste iar apetitul sexual, sau cand o doare p-aialalta burta. Apoi te vei chinui mereu asa. Tu stii cat poti indura happy Cred ca ti-e mai bine fara el, e greu la inceput, dar trece in o luna. Decat sa o tii langa in suferinte luni in sir...Dar citeste si cartea aia.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai 13- 14 ani, asadar, lasa baieti mari in pace, ca tu esti mult prea mica sa caut necazuri cu lumanarea!

| Violleta2022 a răspuns:

ESte clar un neserios, daca are iubita si iti spune mai departe ca te place.
In asemenea oameni nu poti avea incredere!
In plus, tu esti mult prea mica, sa ai asemenea relatii.
Ai putea sa te ocupi de scoala si de invatat, ca acum bate la usa examenul de capacitate!