| Jessabell a întrebat:

Astazi m-am certat tare rau cu fratele meu mai mare din cauza iubitei lui care se baga mereu si mereu intre noi il intoarce impotriva mea, si ma doare chestia asta.
El are 17 ani si ea face 19 ani este o nesmitita care isi bate joc in ultimu hal de el si fratele meu trece cu vederea peste asta!
Cand ies in orasi cu ea trebuie obligatoriu sa aiba cel putin 100 de lei la el, noi familia nu ne permitem financiar sa-i dam atat, si se imprumuta de la unu si altu pentru ea!
Astazi i-am spus sa o lasa naiba in pace si sa deschida bine ochii ca ea nul iubeste pe el, doar portofelu lui! Toata lumea ii spune asta pana si fratele nostru mai mare care are 20 de ani si sa zicem ca a trecut prin asta, dar nu intelege deloc parca ia luat mintile, nu stiu ce sa mai fac...

Cum pot sai deschid ochii sa vada cum este ea cu adevarat?!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fratele tau este in perioada in care se zice ca iubirea este oarba si surda, mai ales daca fata reapectiva intretine cu el raporturi sexuale.Este de datoria parintilor sa-i explice ca situatia financiara nu va permite sa-i dea asemenea sume de bani.Este o situatie destul de complicata deoarece legislatia actuala nu incrimineaza asemenea lucruri.

| SebastianBoanca a răspuns:

Eu cred ca el e foarte indragostit de fata aceea si ii pot zice 1000 de oameni ca ea e o profitoare, dar daca el nu vede asta pentru ca e indragostit, nu o sa ii asculte pe ceilalti. Din pacate, va trebui sa vada asta cu ochii lui si o sa doara, dar sunt sigur ca va invata din asta si asa isi va deschide ochii. Prin unele lucruri doar daca treci le vezi si le intelegi. Iti urez o seara faina si daca mai ai nevoie de vreun sfat de genul asta, da-mi un mesaj privat. happy

| ania a răspuns:

Nu-i mai împrumuta bani dar nici nu-ți mai asuma răspunderea pentru viața fratelui tău. Dacă nu-l mai bați la cap are șanse să se convingă singur cu cine are de-a face.