| aurelgabriel a întrebat:

Buna TPU!
Ce inseamna sensibil la flaterii?

3 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Posibil sa fii sensibil la a fii măgulit sau la beșinilaughing

| ioana748 a răspuns:

Probabil are legatura cu a flata.

| VENON a răspuns:

A fi "sensibil la flatări" înseamnă a fi ușor influențat sau impresionat de complimente sau laude, chiar dacă acestea nu sunt sincere sau meritate. O persoană sensibilă la flatări poate fi manipulată mai ușor de cei care îi oferă laude, deoarece tinde să răspundă pozitiv la aprecierea celorlalți, fără a evalua critic intenția din spatele acelor complimente.