| Izabella97777 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea a vorbit aseara cu un fost prieten, cu care a stat 2 zile k a intrat pe mess pe invizibil si scria la status k iubeste alta fata. ea atunci s-a despartit de el si aseara el i-a spus ca e un mare dobitoc k nu si-a dat seama si acum jura k o iubeste j a intrebat-o daca ea mai tine la el macar un pic ea a zis ca a fost tare nesimtit si nu stie ce mai simte pentru el, el i-a spus ca o va astepta, o roaga sa se gandeasca si a zis ca el n-a fost doar nesimtit, a fost un bou si un prost k a facut asta dar pur si simplu nu si-a dat seama(chiar el a zis-o)si acum ea se tot gandeste cum ar putea sa-l faca sa-i demonstreze ca sa stie 100% k-o iubeste.va rog niste sfaturi? cel mai bun primeste fundita:*

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Iubirea nu se testeaza.El i-a pierdut increderea si va avea nevoie de mult timp sa o recastige.Daca ii pare cu adevarat rau, inseamna ca detine rabdarea suficienta ca sa o astepte si sa ii arate ca regreta amarnic greseala. Dupa parerea mea, baiatul nu merita o a doua sansa, din moment ce fapta lui nu poate fi justificata, dar daca prietena ta mai tine la el si crede ca merita sa incerce din nou, consider ca trebuie sa isi adune toate puterile si sa se arate indiferenta fata de orice gest al sau. Daca el nu se va da batut, probabil a realizat ca a pierdut o fata pe care o iubea.

4 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Simplu:Nu poate

| AlexXplo a răspuns:

Odata ce incalzesti ciorba nu va mai avea acelasi gust... Adica trebuie sa apreciezi ce ai langa tine de prima data. acum nu isi gaseste pe alta si o vrea pe ea?

| IrisMov a răspuns:

N-o iubeste. Sa-si caute altul.

| pisicutza_7425 a răspuns:

Asta depinde de ea cat de mult il place. timpul o va ajuta sa inteleaga daca el o iubeste cu adevarat si daca ii adevarat ca o va astepta... sper ca te-am ajutat