| SperantaPierduta a întrebat:

Credeti ca daca o fata iubeste ft mult un baiat si cat au fost impreuna mereu i-a vrut binele, a incercat sa il ajute cand avea nevoie de ceva (Stia ca se poate baza pe ea), a dat tot ce a avut mai bun si a incercat sa fie mereu bine (de o relatie mai lunga e vb, cea mai lunga relatie a lui), el isi va da seama ce a pierdut? Avand in vedere ca la mijloc a aparut o fata excesiv de geloasa la care "iubirea" a ajuns mai mult o obsesie?

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Bineinteles ca isi va da seama. Cand va observa ca fata aceea este asa geloasa si obsesiva, isi va aduce aminte de cealalta si va regreta. happy

| foxsilver a răspuns:

Chiar daca isi va da seama ce a pierdut, s-ar putea ca din orgoliu sa nu recunoasca niciodata acest lucru, nici macar teoretic, pentru ca practic, si tot din orgoliu el va continua sa se poarte la fel si risca sa repete greseala. Iar pentru acea fata ranita, ar fi o prea mica mangaiere faptul ca el ar recunoaste ca a gresit.Pentru ca daca tot nu face nimic pentru a-si indrepta greseala, totul e in zadar.
Respectiva fata, probabil ca asteptand ca el sa realizeze ce a pierdut, asteapta de fapt intoarcerea lui.Bine ar fi sa-si continue viata fara el pentru ca nu a avut de pierdut decat un orb ce nu a vazut si nu a apreciat ce a avut langa el.

| Scuturici a răspuns:

Daca a iubit-o, da. E imposibil sa nu remarci lipsa iubirii de care ai nevoie. Daca ea a fost iubirea de care a avut nevoie, normal ca ii va simti absenta.

| eugenl a răspuns:

N-am inteles prea bine

| SperantaPierduta explică (pentru eugenl):

Ideea era daca regreta un baiat sau daca isi da seama ca a pierdut o persoana care il iubea pentru alta care facuse o obsesie pentru el.

| eugenl a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Eu sunt de parere ca regreta pentru ca asa se intampla mereu, mai tarziu realizam ce am pierdut. Dar la el e chinul si mai mare deoarece persoana care a facut o obsesie pentru el nu e asa usor de suportat.

| Kyrie a răspuns:

Asta e vorba de tine nu?
Iubirea a ajuns o obsesie hmm, ti se pare tiewinking, nu confunda adevarata iubire cu niste emotii slabe de atractie happy, o zi buna xD

| SperantaPierduta explică (pentru Kyrie):

La ea chiar a ajuns o obsesie happy

| Kyrie a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Eu nu cred ca un om de rand poate iubii un alt om de randhee hee, cel putin nu atat de emotional incat sa inebunesti, sa-ti dai viata, sa faci orice blabla, oamenii de rand nu se pot iubii reciproc sau cel putin nu exista iubire intensiva intre 2 oameni care nici macar nu au trecut prin nimic etc happy

| nicolici a răspuns:

Ce idiot nu si-ar da seama?

| ionel333 a răspuns:

Asa am facut si eu si am facut cea mai mare greseala din viata mea... dar din greseli invatam. fosta a tras cu tine si te iubea cu adevarat..eu cred ca ai facut cea mai mare greseala... iar gelozia este o boala niciodata nu vei fi fericit daca nu exista incredere