| andreeam0102 a întrebat:

Buna TPU...cum sa ii spun unui baiat ca imi place de el?
stiu deja ca el ma place dar eu pur si simplu nu pot sa ii spun!
e adevarat, sunt destul de timida, e bine sa ii spun direct?

Răspuns Câştigător
| blackmoon a răspuns:

Intrebarea este tu ai facut ceva care sa rezulte ca si tu il placi pe el daca da inseamna ca e timid si ar trebui sa faci tu primul pas invita-l in parc sau la un suc spune-i hei sunt la un suc vii si tu prin sms sau il suni si acolo ii spui mai pe ocolite mai in fata ca iti place de el ca tiar placea sa fie ceva intre voi ca nu ai pe nimeni dar te-ai saturat singura si asa mai departe fii curajoasa si asta daca merita baiatul acela sper sa iti fi fost de ajutor pa pa

3 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

De unde sti ca te place, ce semnale ti-a trimis?

| andreeam0102 explică:

Pai se uita in ora la mine...zambeste cand ma vede...stam impreuna in pauza si mai sunt cateva motive, deci?
Sa astept sa faca el primul pas?
Sau sa il fac eu?

| blackmoon a răspuns (pentru andreeam0102):

Intrebarea este tu ai facut ceva care sa rezulte ca si tu il placi pe el daca da inseamna ca e timid si ar trebui sa faci tu primul pas invita-l in parc sau la un suc spune-i hei sunt la un suc vii si tu prin sms sau il suni si acolo ii spui mai pe ocolite mai in fata ca iti place de el ca tiar placea sa fie ceva intre voi ca nu ai pe nimeni dar te-ai saturat singura si asa mai departe fii curajoasa si asta daca merita baiatul acela sper sa iti fi fost de ajutor pa pa

| LoveAdriana a răspuns:

Pai si eu am trecut prin asa ceva. Mie mi-a placut de un baiat din clasa de la mine..si eu eram sigura ca ma place, si l-am lasat pe el sa faca primul pas, dar nu la facut si l-am facut eu si cand iaam zis ca-mi place de el..si daca ar vrea sa punem de o combinatie.mi-a zis nu sec iar apoi na mai vb cu me