| Jessabell a întrebat:

Daca bunicul meu din partea tatalui este rus si bunica este romanca-rusoaica inseamna ca si eu sunt jumate romanca jumate rusoaica?!

Adica tata imi spune ca da ca si el este la fel dar nu i-am vazut niciodata pe bunici pentru ca nu sunt in tara si tata evita sa vorbeasca cu ei, si pe mine sa ma invete limba rusa!
De fiecare data cand aduc vorba de ei spune ca DA vom merge sa-i vedem dar nimic!
Tin la ei pentru ca sunt bunici mei dar mi-ar placea sa-i vizitam mai vorbesc din cand in cand la telefon dar nimic mai mult.

Ce pot sa fac in legatura cu asta?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Aproape jumatate. Tatal tau are un motiv pentru care nu mergeti sa ii vedeti. Probabil ca nu te considera inca suficient de matura ca sa iti spuna. Eu as zice sa astepti pana cand familia ta iti va spune, se va intampla intr-o zi si acest lucru.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Pai si tu nu ai vorbit nici o data cu bunicii respectivi? big grin Inseamna ca ai radacini rusesti nu ca esti jumatate - jumatate. De ce nu propui sa vina ei la voi? De aceea te.am intrebat anterior daca tu vorbesti sau ai vorbit cu ei.

| AnotherNimrod a răspuns:

Nu esti si tu jumatate rusoaica, trebuie sa fie un parinte rus. Cat despre a merge acolo, eu zic sa continui sa te rogi de tatal tau sa mergeti acolo, dar nu uita ca poate are un motiv sa nu vrea sa mergeti. Poate s-a certat cu ei si nu vrea cearta. Trebuie sa ai in vedere faptul ca in perioada asta, nu e de preferat sa mergeti in Rusia din cauza atmosferii incarcate de razboiul care sta sa inceapa.