| anonim_4396 a întrebat:

De cativa ani mi se intampla ceva foarte straniu.Visez 2 fete: Camelia si Georgiana.In visele(cosmarurile)mele le vad pe cele2 cum incearca sa imi faca rau mie si familiei/prietenilor.Asa am inceput sa le visez:Eram intr-o zi in parc cu una ditre cele mai bune pprietene ale mele de acum(atunci nu era)si mi-a zis ca ea tot viseaza o fata de la 6 ani pe nume Camelia, prima oara nu am crezut, apoi mi se intamplau lucruri foarte ciudate.Am visat-o si eu dar, era impreuna cu o fata Georgiana. Cele doua sunt foarte rele, si nu credeti ca sunt nebuna! Le-am vazut si in realitate, aveau o privire foarte rece si se uitau la mine ca si cand ar vrea sa se napusteasca asupra mea.Eram cu mama in autocar si in fata mea era Camelia.Se uita foarte urat mai ales la mama. Intr-un vis de al prietenei mele, ele 2 au promis ca daca ne ucid in vis, asta se va intampla si in realitate! imi e teama sa ii spun mamei pentru ca ea ma va face nebuna.imi este foarte frica de asta si dorm cu mama, ea se supara de obicei pe mine ca nu dorm singura dar chiar nu pot! ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| niknip a răspuns:

Sa stii ca nu e bine...happy sa ai atsfel de vise... sfatul meu sincer care sper sa dea rezultate favorabile e sa mergi la biserica sa spui o rugaciune, sa aprinzi o lumanare, ar fi bine sa te spovedesti, impartasesti si seara inainte sa adormi sa spui o rugaciune, doua te vei simti mai linistita si sper sa nu mai ai atsfel de vise. Dumnezeu o sa te aiba in paza Sa!

12 răspunsuri:
| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Am impresia ca te uiti cam mult la desene. imi aduc aminte ca acum cativa ani erau niste desene numite "WITCH". si ce mi-ai povestit tu seamana foarte mult cu unul dintre episoadelaughing) Suna a poveste de adormit copii, culca-te devreme si lasa prosiilelaughing nu te ucide nimeniwinking

| TheClassicGuitar a răspuns:

Sa fim seriosi. Du-te la Camelia si la Georgiana si da-le cu parul pa spinare si vei fi fericita =3 eu te cred. dar tu insati trebuie' sa-ti propui sa fi mai tare si sa nu mai te gandesti ca daca tot te gandesti le visezi mereu. funda?

| Deea a răspuns:

Am avut si eu o perioada asa. du-te cateva zile la biserica si spune o rugaciune si seara spune la fel cate o rugaciune si o sa iti treaca.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Nu stiu ar trebui sa ii spui mamei tale, poate ai nevoie de un consult la psiholog.NU ca te fac si eu nebuna, Doamne fereste, dar poate este necesar.

| qqqwww a răspuns:

Eu stiu de ele si da acelasi lucru mi se intampla si mie te cred dar cred ca ar trebui ca sa ne ducem la un psiholog! sau la biserica pana atunci avem grija de noi

| Numar1200 a răspuns:

Sincer e visul tau si tu conduci iar daca poti si ai vointa poti sa creezi orice

| Numar1200 a răspuns:

Mai sa nu crezi ca glumesc am avut un vis cu metin in care eram tot eudar eram ecercuit ce crezi ca am facut pai in visul meu fac ce vreau si am creat o mitraliera dead toti b-)

| Laura_1232 a răspuns:

Si in poza de la avatar sunt cele 2 fete Camelia si Georgiana?:X
sanchiiii laughing du-te mami la psiholog. te-ai uitat prea mult la filmewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu ar fi sa te rogi mult sa meri la biserica sa vb cu un preot despre visul tau sa vezi ce iti zice

| mary_1175 a răspuns:

Sau poate gandesti tu asa despre ele, sau poate iti este teama de ele.

| aragon90 a răspuns:

Du-te si batele palea dale in mecla sa cada sa viseze si ele ceai visat tu

| aragon90 a răspuns:

Te dci la biserica si te rogi si acasa la fel iti cumperi icoane le sfintesti si te rogi acasa