| d0areu a întrebat:

Deci, când eram la școală părinți imei mi-au zis sa nu mă duc la fotbal și sa stau acasă sa învăț pentru examen, căci dacă iau o nota buna o sa am timp sa merg la fotbal toată vara,. Am luat o nota buna, dar acum în fiecare seara merg la udat de ardei și de roșii și nu mai mă lasă la fotbal, așa Cum mi-au promis. Toți prietenii mei au timp liber doar eu nu... mă rog doar atunci când e caldura mai mare și nu ai ce face, atunci am și eu timp liber, iîn rest în fiecare seara merg la udat. M-am saturat. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci, iti ajuti parintii la treaba ca si ei muncesc pentru tine

| neutrino a răspuns:

Mergi la udat si-ti va prinde mult mai bine decat cei ce bat mingea.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Udatul nu a omorat pe nimeni, mergi si uda ca de acolo mananci.Chiar daca acum nu pare corect, o sa vezi ca iti prinde mai bine decat sa bati mingea.Totusi,ca sa nu te priveze de copilarie, incearca sa ajungi la o mica intelegere cu ei, de ex o seara da si una la fotbal.

| Kenya a răspuns:

Nu e corect ca parintii sa iti ia din copilarie. Mai ales sa nu te la se sa joci un sport asa frumos decare sunt si eu pasionata.
Incearca sa le spui ca vrei sa iti traiesti copilaria si ca ii ajuti cu orice altceva acasa, pe timpul zilei, cand e cald afara.

| DenisaKarolina a răspuns:

Incearcasa discuti cu ei e frumos sa practici un sport si sanatos!

| d0areu explică:

Da dar dacă acum nu am timp de fotbal, când am scoală ce o sa fac? O sa am meditații la matematica engleza și germana, și vreau sa iau si lecții de trompetă,, atunci de ce o sa am timp?