| adelutSsa a întrebat:

eu am sa mai am un frate sau o surioara care se va naste la inceputul lunii august si nu stin ce nume sa ii punem

la cele mai frumoase dau fundita+vot

multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Daca este baiat:Marius,Razvan,Rares,Silviu,Cristian,Alin,Paul,Bogdan,Adrian,Calin,Emil(ian),Filip,Horia,Valentin,Nicolae,Octavian,Victor,Zamfir,Cezar,Codrin.
Fata:Adelina,Cecilia,Carla,Cezara,Codrina,Delia,Denisa,Daria,Anda,Eliza,Felicia,Ingrid,Iasmina,Gina,Laura,Nora,Paula,Zoe,Victoria,Veronica,Elena,Lacramioara,Izabela,Liliana,Malina,Sonia,Silvia,Sorina,Umahappy,Stefania,Olivia,Rucsandra,Ana,Maia,Monica,Madalina,Lina,Teodora,Xenia sau Xena,Zina, Simona, Petronela.
Cam atat stiuhappy, sa ai un frate/surioara sanatos(sanatoasa)kiss.

| Floris83 a răspuns:

...pune-i un nume creștin, din calendarul ortodox, ca să aibă și un sfânt protector, contează f mult asta în viața persoanei, eu am întîlnit oameni frustrați că părinții lor le-a dat nume caraghioase de mașini, animale, produse, voiau să aibă un sfînt protector după numele lor, dar, de vină sunt părinții. Acordă-i oportunitatea să se bucure și creștinește acea ființă, e dreptul ei!

| Syaaa a răspuns:

Pai depinde de gusturile fiecaruiahappy eu iti dau niste nume care le adorbig grin
baiat: Cristian,Cristopher,Chriss,Sorin,Denis,Vlad,Flavian,Laur,Marius,Madalin,Victor,Stefan,Radu,Remus,Robert,Lucian,Leonardo,Dragos,Oliver:X
fata: Iulia,Julia,Karina,Erika,Simona,Adriana,Alexandra,Amalia,Miruna,Mirela,Lacramioara,Laura,Missa,Maia,Raluca,Ramona,Artemis,Sara,Sabina,Sorina, Cassandra, Beatrice:X
astea' le ador eu cel mai mult:X sper sa gasesti o idee:*`! bafta:* si sa' va traiaska:X si sa fie sanatos:*~!

| Raniia a răspuns:

In primul rand parintii hotarasc si daca se naste in august sa fie Teodora.

| PaulaJy a răspuns:

Nume de fete : Diana, Alexis, Elmas, Alexandra, Ane Marie (Ana Maria).
Nume de baieti: Rafael, Florin si Cosmin. Sa fie copilul sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cristian,alex,luca(s),matias,eduard,david,denis,catalin,matei si de fete:andra,bianca,maya,sara,cristina,isabella, emma, sofia. Sper ca te-am ajutat

| anonim333 a răspuns:

Nume de fetita: Alina,Maria,Alexandra,Roxana,Briana,Adriana.
Nume de baietel:Alin,Mario,Alexandru,Sorin,Andrei,Pavel,Petre.
Nume de fete si de baieti:Elena,Florin, Marcus, Alina.
P.S. Alina este cel mai frumos nume de fata si Alexandru este cel mai frumos nume de baiat.
Sper ca ti-am fost de folos.
Sa stii ca orice ar fi ( baiat sau fetita) sa fie sanatos\sanatoasa.

| EmHinoki a răspuns:

Darius. Ianis. Andrei. Carla. Evelina. Electra. Gabi. Kevin. Raluca blushing.cam astea sunt preferatele mele :d

| kmyangel a răspuns:

Nume fete : Camelia, Giulia, Bianca, Luiza, Geanina, Alexandra;
nume baieti : Giuliano, Andrei, Adrian, Alexandru;

Toate numele sunt frumoase trebuie doar sa gasiti unul care sa va inspire happy

| Deutzy a răspuns:

Alesia,Maya,Adnana,Jessicabig grin

| Micra a răspuns:

Silvia, Gabriel, Corina, Mihai, Sabrina, Alin, Sandra, Bogdan, Catherine, Henry, Eliza, Tudor... alceva nu mai am ideesad vreau sa sune si bine nu doar nume... sper ca am ajutat :*:*

| alexadani3la a răspuns:

-daca este fata : Anelize, Selena, Coralia
-daca este baiat: Mario, Edward, Narcis

| ZuziUziZuziUzi a răspuns:

Baietel: Alin,Rafae,Iulius,Sabin,Robinson,Tudor da cel ai mult imi place Mihai cu porecla Mita
Fetita:Alina,Moica,Roxana, Ginuta, Claudia dar mie imi place Mirela e format din note muzicale

| KiddaBianca a răspuns:

Heii,si verisorul meu s-a nascut in august,dar din pacate acum este la siptalcrying! Este baietel si se numeste Silviu Ionut-Daniel,dar ii mai poti pune,daca este baietel Dragos,Andrei,Vali,Claudiu,Catalin,Radu,Gabriel,iar daca este fetita Flavia,Alina,Ioana,Silvia,Diana,Adriana,Monica,Simona,Ruxandra love struck,Simona, Livia, Lavinia etc. Fundita? Pupici si succes la alegere.