| JuveteDeTrefla a întrebat:

Buna TPU ..Imi.place de o fata cu care am fost in generala..ne intelegem bine.dar cred ca ma considera doar un bun amic de incredere..cu toate ca mi spus ca sunt un baiat mai "special" si de asta vorbeste cu mine.e o fata ca toate celelalte cred care se lasa greu cucerita.dar eu cred ca ma place si cred asta prin complimentele care ni le facem uneori." iti sta bine." Esti draguta..si etc..imi acorda atentie in conversatii dar atunci cand o vad ma panichez si ma iau emotiile..deci e foarte complicat sa explic dar cred ca ati inteles ideea..va rog sa ma ajutati cu un sfat..idee..orice..MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Printesa10TM a răspuns:

Inteleg, nu vrei sa strici prietenia dintre voi. Spune-i ce simti. Apropiete de ea, ia-o in brate.

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Vorbește cu toate fetele amabil dar nu te concentra asupra niciuneia până nu te vei simți pregătit să intri într-o relație de căsătorie, nu răni pe nimeni și nu te predispune la răniri care uzează capacitatea de a te atașa de sexul opus și-ți consumă energia pe care e mai bine să o folosești pentru a te realiza profesional și a fi în stare să susții o familie.De aceea sunt atâtea familii nefericite și unii nici nu se căsătoresc, pentru că tinerii intră în relații prea devreme și când se gândesc că ar fi cazul să se așeze, au deja sufletul pustiu și zdrențuit, sunt goliți de idealuri, poate și cu boli venerice și avorturi pe conștiință. Conștiința curăției sufleteși și trupești e un giuvaier valoros, nu te grăbi să-l arunci.

| seth2016 a răspuns:

>> De aceea sunt atâtea familii nefericite și unii nici nu se căsătoresc, pentru că tinerii intră în relații prea devreme

De aceea indivizii astia ultra-religiosi au probleme de erectie, o r g a s m, sunt imaturi emotional, se lasa manipulati si se casatoresc cat mai devreme impinsi de o biserica iresponsabila. Biserica eventual le si face o recomandare. Se vor iubi oricum, important e sa-i pui fata in fata. O sa toarne apoi 5 copii ca sa aiba cine cotiza in continuare la biserica.

>> cred asta prin complimentele care ni le facem uneori." iti sta bine."

Doar un compliment nu e un semn ca te vrea. Daca mai apar si alte semne, poate.

>> cred care se lasa greu cucerita

Atunci incepe cu ceva mai usor. De ce tii neaparat sa incepi cu un esec? Fii rational (daca poti).

>> ma panichez si ma iau emotiile

Ai incredere in emotiile tale. Ele nu mint niciodata. Ele iti spun acum ca e periculos ce faci si ca e posibil sa ai un esec.

Bafta!