| anonimuldin87 a întrebat:

Buna TPU..imi place de o fata si nu stiu daca ma place. vorbesc des cu ea.dar nu stiu daca are rost sa incer,sunt mai timid, ce ma duce pe mine in eroare este faptul ca oricand vb cu ea si ii spun de fostul ei raspunde repede si reactioneaza si nu cre ca ea a trecut peste...ce sa fac sa aflu daca ma place? p.s scz c am scris asa de mult si vreau sa mentionez ca nu i prea cunosc prietenele si nici prietenii

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Eu cred ca mai bine asteapta pana o cunosti mai bine, poate ce simti tu e mai mult atractie. Daca s-a despartit recent, clar e mai bine sa lasi putin spatiu. In plus, nu cred ca ti-ar conveni sa auzi de el non-stop in relatia voastra. Nu o sufoca acum cu sentimente pentru ca mai mult rau vei face. Vezi dupa o vreme daca o mai placi, daca ea te place, incearca sa vezi ce interese are, planuri, lucruri in comun etc. si vei vedea daca te place sau nu ca doar nu e asa greu de ghicit. Daca iti trimite semnale mixte, inseamna ca se joaca sau e indecisa, caz in care mai bine iti iei talpasita daca nu vrei sa fii ranit. happy

5 răspunsuri:
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Inceraca sa ai spui dea ce simti si vezi ce zice degeaba suferi asa poate sentimentul e reciproc

| neutrino a răspuns:

Invit-o la un suc si nu o mai intreba prostii.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e cazul sa o mai intrebi de fostul. Iesi mai mult cu ea, cauta prilejuri sa o inviti.

| BiuL a răspuns:

De ce ii spui de fostul? Si pe mine m-ar enerva sa mi se tot aminteasca de el.
Daca vrei sa aflii daca te place sau nu treci la atac! Invita-o la un suc/prajitura/plimbare/filme whatever si vezi cum se comporta. Fii prietenos, iar daca totul a mers bine invita-o la o a doua intalnire si sarut-o. In cel mai rau caz te refuza si macar stii care e situatia, ca vrea sa fiti doar prieteni, dar nu vei stii niciodata daca nu incerci.

| anonimuldin87 explică:

M am exprimat gresit..nu eu o intreb de fostul.ea imi tot zice de el...si ma intreaba daca l am vazut si cu cine era si eu tot incerc sa evit subiectul ..va multumesc tuturor pentru sfaturiwinking