| RedBullX a întrebat:

in seara asta m-am certat cu fratele meu mai mare. I-am vorbit foarte urat chiar daca tin foarte mult la el.Imi ia mereu apararea fata de oricine si am facut o mare greseala.Cum pot sa-i recastig prietenia(Mentionez faptul ca el a zis ca nu se mai impaca cu mine chiar daca imi cer scuze de nenumarate ori).
Multumesc. Va rog fara raspunsuri rautacioase. sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu, am o sora mai mare si de fiecare data cand ne certam ea asteapta sa vin la ea si sa imi recunosc greseala.
Nu te duce la el cu cadouri sau antetii, chestiile materiale sunt de prisos in relatiile de familiehappy
Spune-i ca iti pare sincer rau si ca ai vrea sa clarifici totul cu el. Marturiseste-i ca ai cedat din cauza orgoliului si ca ai spus cuvinte urate care l-au ranit, dar le-ai spus fara sa vrei. Spune-i cat de important e el pentru tine si ca ii esti recunoscatoare pentru faptul ca are grija de tine, ca iti ia apararea si ca te intelege, ca se comporta ca un frate bun.
Zi-i ca-ti pare rau si ca nu iti place sa fiti certati, pentru ca te simti vinovata si nu poti sa suporti faptul ca nu mai vorbiti intre voi.
Vorbeste cu el sincer, pentru ca te va intelege sigur, daca stii ce cuvinte sa folosesti si cum sa-i ajungi la inima, pentru ca e fratele tau si-l cunosti cel mai binehappy
Bafta:*

7 răspunsuri:
| Céline7 a răspuns:

Ar trebui sa discu-ti cu el deschis,spune-i ca-ti pare foarte foarte rau si ca nu se va mai repeta spune-i sa te ierte si sa-ti mai deie o sansa o ultima sansa, doar este fratele tau va intelege ca regreti ce s-a intamplat. Sper ca te-am ajutat, mult succes!

| enverhoxha a răspuns:

Filmează-te cu webcamul în timp ce-ţi tragi două perechi de palme şi trimite-i fişierul pe mail.

| VivianKorea a răspuns:

Hmm gateste-i ceva, cumpara-i un lucru pe care si-l dorea mult funda?

| RedBullX explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre.
Acum e mult mai bine =)

| BlackPrincessCat a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuia sa fii asa! Fa ceva ce-i place, fa-i curat un camera, scrie pe o foaie urmatoarele cuvinte : Stiu ca am gresit, dar te rog sa ma ierti! Stiu sa nu sunt foarte buna, dar cine e? Imi pare foarte rau si chiar regret amarnic! Tu esti unicul meu frate si as face orice ca sa ma ierti!
Plange si tu, incercati sa aveti o discutie si daca nu reusesti scrie pe foi. Pregateste-i micul dejun si sub scrie ceva induiosator, nu poate fi chiar asa de rau, totusi sunteti frati!

| alllexxx a răspuns:

Ii explici ca iti pare foarte rau, ai zis acele lucruri la furie si ca nu ai vrut sa le spui...ii explici ca la nervi oamenii mai zic lucruri pe care le regreta

| GameOver10 a răspuns:

Pfff... nasol
Eu zic ca ai putea sa ii arati doar in niste momente cand ii poti arata ca si tu il aperi pe el... sau cand are nevoie de cativa banuti de exemplu dai, nu-i imprumuta. Cumpara-i ceva simbolic sau fai ceva felicitare sau dedicai vreo melodie la care sa ii curga lacrimile si si cere-ti scuze...