| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU iubita mea sa despărțit de mine aseară pe motiv ca nu este pregatita pentru o relatie dar a fost cu mine 4 luni si am fost fericiti amândoi, si ideea asta i-a venit in cap asa pe moment, nu vreau sa mai sufăr ce pot sa fac sa fiu din nou cu ea? Dau funda

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu trebuie să accepti hotărârea ei.
Cei mai mulți oameni fac astfel de greșeli: intră într-o relație si apoi mai târziu isi dau seama că s-au lăsat purtati de val. Si asta cauzează suferință celuilalt.

Un alt motiv poate să fie niste defecte de caracter pe care le ai tu, si pe care ea nu le poate accepta. În cazul ăsta trebuie să te cercetezi si sa vezi care sunt acestea și să ti le corectezi.
Oricum ar fi, o relație de prietenie dintre un băiat și o fată trebuie să aibă ca scop căsătoria, si amândoi să fie pregătiti în privința asta din toate punctele de vedere. Fără scopul acesta sau mai rau -fără nici un scop, va fi doar suferință mai devreme sau mai târziu.
Ferice de tine ca a fost mai devreme în cazul tău. Căci suferința era mai mare dacă perioada de prietenie ar fi fost mai lungă.

| christall a răspuns:

Las-o pentru moment. Nu o cauta. Dupa un timp o sa-ti simta lipsa si te va cauta ea.

| kandaraki a răspuns:

Cu forta nu o poti tine alaturi, asa ca cel mai bine o lasi pe ceva timp singura, daca ea intr-adevar doreste sa fie cu tine, atunci te va cauta ea singura, dar daca nu o va face, atunci chiar nu e persoana potrivita sa iti fie tie alaturi.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate. daca vrea sa plece, da-i drumul, las-o sa plece. Timpul le rezlva pe toate, daca e doar un moft de-al ei va regreta, desi "nu e pregatita" suna a "vreau sa mai cunosc si alti oameni". Mergi inainte.