| SpeșălGirl a întrebat:

La liceu ma inteleg foarte bine cu un baiat.Astazi am plecat impreuna spre casa si cum mergeam mi-a zis:"Aici nu sunt camere".A spus asta deoarece a vrut sa ma pupe o data pe holul scolii si i-am zis ca nu, ca ne vad camerele.M-am prins si l-am luat de mana.Am mai mers, pana cand a trebuit sa o luam in directii diferite.Ne-am imbratisat si apoi m-a sarutat.Ne-am sarutat de cateva ori si la sfarsit mi-a pupat mana. Problema e ca nu a zis niciunul dintre noi ca oficial suntem intr-o relatie (mi-e frica sa nu creada ca suntem prieteni cu beneficii deoarece el sta destul de mult cu fetele si na).Ce ziceti sa fac? Sa il intreb daca suntem sau sa mai las asa? Mi-e frica de refuz. Funda

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca si tu ai vrea da ti frica sa te asculti pe tine insuti de fapt, daca simti nevoia nu nega asta, logic ca te atrage e cu multe fete creste interesul are experienta te va satisface bine, de ce sa nu fi satisfacuta la tinerete? o viata ai lasa frica ca o viata ai

| Doub a răspuns:

De fapt, ţi-e frică de adevăr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! Daca va intelegeti bine ar trebui sa continuati sa va intelegeti bine, poti sa il intrebi altceva: ce a insemnat pentru el acel sarut, probabil va spune ceva ce te astepti deja dar trebuie si tu sa vezi daca el chiar vrea o relatie, eu zic ca daca baiatul asta te place vei simti asta pentru ca se va comporta cu tine altfel, fiind interesat de tine, va petrece timp in prejma ta, va initia conversatii. Daca e interesat de tine va fi diferit fata de cum se poarta cu alte fete si va evita sa faca lucruri care te pun pe tine intr-o situatie proasta.

| Anna121 a răspuns:

Eu cred ca ti-a dat deja de inteles ca sunteti impreuna din moment ce te-a sarutat. Dupa ce s-a intamplat azi, nu ti-a mai zis nimic? Poti sa-l intrebi printr-un mesaj ceva despre chestia asta, ca sa nu fii confuza. Succes!

| fpr139 a răspuns:

Un bărbat/băiat/puştan/puţulică, ce sărută o fată. fără a-şi exprima sentimentele, ori a avea o situaţie stabilă, mie unuia. mi se pare că nu exprimă sensul de masculinitate, în primul rând.
Iar ceea ce a făcut el, mi se pare total penibil, cum şi alte cazuri pe care le-am observat. dar mai departe.
În primul rând, dacă şti că a făcut asta cu tine, fără a fi împreună. trebuie să te gândeşti că ar putea face pe asemenea şi cu alte persoane, pentru că ar fi tot aceeaşi situaţie. Ori crezi că ţine prea mult la tine? Eu unul aş fi aşteptat, dacă aş fi făcut-o. vorbind la modul personal. Nu ştiu ce mentalitate are el, dar în principiu ar trebui să aştepţi următoarea dată în care va face avansuri de genul ăsta, moment în care să îl opreşti, şi să îl întrebi ce intenţii are. deoarece tu nu poţi continua în ritmul ăsta.
Dar dacă aş fi în locul tău nici nu m-aş mai strofoca să fiu sincer. deoarece, şi dacă ar fi dorit să fiţi împreună, iarăşi. nu cred că ar fi fost după, numărate rânduri în care, ':*:*'. ci înainte de a face asta, venind la tine. cel puţin cu o floare în mână.
Eu spun să priveşti din alţi ochi, cât de urâtă poate părea situaţia. privind-o din altă perspectivă.
Deci mai departe, nu îl întreba tu nimic. ci aşteaptă.
Dacă va repeta următorul pas, vei avea de ales între: a încerca să stabileşti situaţia, ori a-i face cu mâna.
Sfatul meu: a 2a variantă. deoarece, dacă dorea ceva serios, ar fi procedat altfel. presupun eu.
Daar, vom sta cu speranţa că poate totuşi, se va întâmpla în timp, după ce deja a oferit sărutul.
În principiu e decizia ta, şi faci ce te ţine pe tine sufletul. eu doar îmi ofer părerea.
Dar sincer mă întristează să, văd mereu. cum fetele se înjosesc, şi depind de sentimentele puse într-un singur sărut, uneori oferit persoanei greşite de asemenea.

| Bius298 a răspuns:

Şi eu am fost in situatia asta cu un tip. adică m-a sărutat si după nu a mai spus nimic. Ne-am mai sarutat in vreo cateva zile dar doar cand ne vedeam, adică cand plecam acasă, in rest, stătea cu altele. După ceva timp in care nu am mai vorbit, o prietenă bună de a lui, şi de a mea mi-a spus că, el credea că suntem impreună, dar ii era ruşine să intrebe. Deci, cel mai bine il intrebi si vezi şi tu. Succes! :*

| Georggianaaa97 a răspuns:

Buna, interesanta poveste...eu zic sa vorbesti deschis cu el, nu cred ca e vorba de prieten cu beneficii aici.ti-a sarutat mana, asta e un semn de respect. Vorbeste cu el si clarifica lucrurile!