| Keopspublic1999 a întrebat:

M-am indragosti de o buna prietena, ne-am cunoscut acum 4 ani si abia acum un an m-am indragostit de ea,nu stiu ce sa ii spun pt ca cand sunt in preajma ei ma pierd si ma balbai,imi transpira palmele,chestii d'astea știți voi laughing
Dați-mi sfaturi cat mai bune,tineti-mi pumnii, cel mai bun răspuns v-a primii fundăă.!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Nu stiu cum e fata aceea, dar mie mi-ar place un baiat cum esti tu, adica, observi cum sunt baietii in ziua de azi, marea majoritate au un tupeu murdar si cred ca pot avea orice fata, mi se pare incorect. Daca fata te cunoaste de 4 ani o sa observe ca ceva s-a schimbat la tine, incearca sa iti stapanesti putin emotiile, iar apoi incearca sa ii arati ceea ce simti. Apeleaza la gesturi simple pentru a-i demonstra, cumpara-i flori sau o mica atentie, invit-o undeva, scrie-i pe un bilet si strecoara-l in geanta ei, incearca sa faci gesturi simple de genul acesta, fetelor le plac extrem de mult, crede-ma. happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Ca cand "tu te balbai si transpiri, ea isi cauta linistita un baiat normal, care este in stare sa o iubeasca, nu numai "ca cand", chestii d'astea, stii tu!

| Hakuouki a răspuns:

Emotiile sunt parte din noi, sunt lucruri obisnuite, sentimente normale mai ales la varsta voastra, totusi fa tot posibilul sa nu te mai panichezi, nu e de loc atragator ca in fata unei fete sa te balbai sa transpiri, deci iti scad sansele. Daca e amica ta inseamna ca poti fi relaxat langa ea, nu e problema sa te temi, adevarata problema este cum si cand o arati.

| Blamely a răspuns:

Spune-i ce simți, doar nu vrei să îți citească gândurile. Dacă stai așa degeaba nu rezolvi nimic.

| ReZiSTorr a răspuns:

Cati ani ai daca nu te superi? Eu am 14 ani si vorbesc cu o fata de 2 ani.Cea mai mare frica a mea este ca o sa am emotii cand o sa o tin de mana si alte chestii, ma balbaiam cand vorbeam cu ea de fiecare data.N-am mai vazut-o de 2 sapt. si cand am vazut-o am alergat unul spre altul de fericire, asa dor ne era unul de altul.Sarutul a fost ..nici nu stiu cum laughing am fost prea fericiti si n-am avut timp de emotiilaughing.N-are de ce sa-ti fie rusine sau sa ai emotii

| DariaHàhaa a răspuns:

Pur si simplu du-te la ea si spune-i ce simti pentru ea. Trebuie sa fi sincer!

| Keopspublic1999 explică:

Sorin am 13 si sunt muci dupa ea laughing