| Kirito2002 a întrebat:

ma numesc Alex, am 18 ani fara 2 luni si stau la socrii mei pana pot pleca in Germania la lucru alături de socrul meu. Stau la socrii mei de 7 luni, socrul meu e plecat aproape tot timpul in Germania, vine de 2-4 pe an acasă cate o săptămână două, dar aici nu imi este bine, soacra mea este o scorpie rea care nu mă suporta, nici surorile iubitei mele (mai ales cumnata mea de 20 de ani care nu a mai avut nici un iubit pana la 20 de ani si are "hormoni" Si ii redusa mintal rau de tot face tot posibilul sa ne fie rau). Soacra mea îl înșală pe socrul meu cu un băiat de 21 de ani, ea are 45 de ani si il platea de fiecare data cand venea in sat, ii dădea bani de benzină, mâncare si cate 700 +-de lei de ori cate ori venea la ea. Ea a rămas însărcinată cu amantul ei dar a facut avort si pe copilele ei le spune sa nu spună nimic ca ea s-a despartit de el si il iubeste doar pe soțul ei si le da bani si le cumpara jucării si dulciuri. Acum vreau sa ma ajutați cu un sfat, ce as putea face? Să îi spun socrului meu cand merg la el? Sau?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuia sa iti termini scoala, sa iti găsești de munca si sa trăiești altfel.Ai 18 ani si di cate imi dau seama ai "socrii" de mai bine de un an.Stiu ca fiecare isi alege drumul, ca nu esti singurul in situatia asta si eu am facut aceias greșală candva asa ca iti spun cat mai ai timp sa iti vezi de ale tale si sa nu te mai complici.
În legătură cu soacra ta, acum sa ma ierte dumnezeu dar daca bărbatu ei trece pe acasa din an in paste ce sa faca? Eu sunt contra cuplurilor ce sunt impreuna dar totusi stau asa, unul cea și altul hois pentru ca acolo nu mai are cum sa fie iubire la un moment dat. O "judec" pentru diferenta de varsta si pentru faptul că îi da bani alui, dar pe de altă parte si ea e om si are nevoi, plus ca eu nu cred ca bărbatul ei sta câte 2 ani fara sex, clar si el o insala asa ca relatia lor nu isi mai are rostul, dar nici tu nu prea ai de ce sa te bagi asa ca...

| Kirito2002 explică (pentru Freya1):

Dar cand omul lucrează pentru familia lui de 5 ani si ea se distreaza cu alți pe banii lui cum ii?
Plus ca el crede ca acasă totul ii bine

| Kirito2002 explică (pentru Freya1):

Si eu am liceul terminat

| Freya1 a răspuns (pentru Kirito2002):

Nu la obligat nimeni sa plece sau sa nu isi ia la un moment dat familia cu el. Daca voia să își tina familia unită trebuia sa se gândească si la familie, la femeie ca au nevoie de el si acasa.
Nu e ok ca il înșală, sau ca ii strica bani chiar stiu cazuri multiple in care a ieșit cu crima dar cand pleci asa si dai pe acasa cand da domnu trebuie sa iti asumi.Eu cred ca trebuia ea sa se despartă de el daca vazut ca lipseste asa mult, nu o ia cu el si ca are si ea nevoi, pentru asta o condamn.Ca sa nu mai vorbim ca tu nu iei in considerare ca ala acolo atatia ani nu sta doar pe l..ba.Sau tu esti de concepția aia bărbatul are dreptul sa faca orce si femeia sa isi vada de oale?

| Kirito2002 explică (pentru Freya1):

Dar ea are nepoți si încă două copile de 9-12 ani si el lucreaza pentru ele toată ziua omul e batran si bolnav... Na acum logic ca nu știu eu ce face el acolo doar ca el le iubeste mult si munceste pentru ele sa foe mulțumite

| Freya1 a răspuns (pentru Kirito2002):

Nu poti spune ca iubesti niște oameni mult atata timp cat poti sa stai cu ani sa nu ii vezi, astea sunt vrajeli sau pur si simplu ai senzatia ca iubirea consta in bani.

| ReZiSTorr a răspuns:

Ti-ai distrus viata copile daca la 18 ani fara 2 luni stai la socrii tai. de cand ai relatie? 3 ani?

| DanaDaniellllla a răspuns:

Daca nu ai dovezi concrete nu are rost sa ii spui.

| Kirito2002 explică (pentru DanaDaniellllla):

Am dovezi pe telefon poze si conversati furate