| camelia2017 a întrebat:

Buna TPU.ma numesc Camelia si am 15 ani. imi place tare de un baiat pe nume Catalin si nu stiu cum sal intreb daca vr sa fie cu mine.este si la scoala cu mine si nu prea ne bagam in sema la scoala. imi poate spune cineva ce sa fac? merci!:*

4 răspunsuri:
| EmySweety a răspuns:

Buna Camelia.
In primul rand sunt doua extreme pe care nu ar trebui sa le atingi in situatii de genul asta: una, sa sari pe el incercand sa isi dea seama imediat de ceea ce simti. Daca vei face asta, risti sa il sperii si sa creada ca nu esti altceva decat o fata disperata dupa o relatie. Cealalta, sa devii obsedata de el si sa continui sa speri ca intr-o buna zi el va veni la tine si iti va spune tot ceea ce vrei sa auzi, fara ca tu sa faci ceva.
Variantele astea duc de cele mai multe ori la niste situatii incomode si nepotrivite. Cel mai bine ar fi sa incepi sa vorbesti cu el, despre diverse teme, fara sa pari insistenta si agasanta. Pur si simplu aratate interesata de subiectele pe care le discuta el si lasa-l sa te observe singurel si sa vada daca esti pe placul lui. Daca el va simtii aceleasi lucruri pe care le simti si tu atunci, totul va veni de la sine. Daca nu, asta e, iubire cu sila nu se poate.
Mult succes iti doresc!

| AlexPamfil a răspuns:

Fiind baiat, eu m-as simti prost daca fata ar face primul pas intr-o relatie. Orgoliul meu de barbat, eu trebuie sa fiu cuceritorul, un don Juan adevaratwinking Tot ce poti sa faci este sa-i dai semne ca il placi, daca actioneaza va descurcati voi mai departe, toate vin de la sine. Daca sta ca un prost si se rusineaza, lasa-l in pacea lui de fatalau.

| TeoLoveStyx a răspuns:

Uite ce e niciodata sa nu te duci u sa-i ceri prietenia te va crede o panarama asa ca mai bine da-i semne ca-l placi imprieteniti-va si incet incet apropiativa fa-l sa inteleaga cam unde bati u, ce vrei de la el

| CatalinVaslui a răspuns:

Buna!
Eu am o idee dar nu garantez ca va functiona adica depinde de firea lui daca e de gask si e asa "golansh" poti sal abordezi direct o sa-i placa mai mult si nu are cum sa te refuzebatting eyelashes
Astept un raspuns daca incerci...
Funda?big grinwhistling
Stima!