| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ma numest Elena si am 14 anii si am nevoie de ajutor vostru! de vreo 8 ani sunt la o scoala in strainatate si la aceasta scoala nu am deloc prietenii. Am incercat sa mi fac dar nu reusesc. nu stiu de ce colegii mei nu vor sa vorbeasca cu mine.

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca ei inca nu te-au observat, chiar daca au trecut atatia ani.

| Lioana a răspuns:

Citeste "Secretele Succesului" de Dale Carnegie. Sigur iti va da niste idei bune despre cum ai putea sa te comporti cu colegii tai ca sa te bage in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune mana pe o carte de gramatica si poate iti vei face un prieten.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte inteligent din partea ta, ar trebui sa scrii o carte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da...daca esti de 8 ani intro scoala si nu ai prieteni,, eu cand am intrat la liceu in 5 zile eram prieten cu toata scoala..cazul ei e foarte grav

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Liceu in ROmania?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da liceu in ro....treaba e ca daca e aici sau afara tot aia e,, diferenta e ca aia sunt mai educati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din nou, foarte inteligent. ar trebui sa scrii 2 carti nu una. cam prostesc sa vorbesti cand habar nu ai ceva. si eu am trecut prin clasa a 8 si liceu in strainatate si chiar daca sunt mai educati, tot te vad altfel daca nu esti unul de al lor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scriu doua cartii despre tine, ...prima e:Cum sa faca Endo sa nu mai fie tupeist! Si a doua cum sa faca Endo sa fie mai cizelat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate ca pentru ca e de 8 ani in strainatate a mai uitat din gramatica, zic si eu...

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca e grav daca nu toata lumea e ca tine? Tu esti standardul liceanului normal?

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

E foarte grav daca esti izolat intr-un colectiv.

| elena8952 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu in Germania

| anonim_4396 explică (pentru elena8952):

Nu era pentru tine intrebarea laughing era pentru prapaditul ala care crede ca le stie pe toate. cum am zis si eu am fost in liceu in strainatate si stiu cum esti privit de straini