| meli100 a întrebat:

Buna TPU...
Ma simt prost in ultima vreme.Verisoara mea astazi s-a mutat definitiv in Germania si imi este foarte dor de ea.Inainte sa plece ne-am certat destul de rau iar apoi am regretat foarte tare ca nu am reusit sa o impac pana acum.A plecat si nu se va mai intoarce.Va termina acolo scoala in clasa 8... Nu mai pot imi este foarte dor de ea, nu suport sa sufar atat!
I-am cerut un telefon, am sunat-o dar nu mi-a raspuns.I-am scris pe mess si nici nu m-a bagat in seama mi-a scris doar "hai lasa-ama in pace si nu imi mai scrie atat"
M-a durut extrem de tare...Si mai tare incepe sa ma doara cand ma gandesc ca nu o voi mai vedea never.Am plans mult pentru asta m-am consumat destul pe ziua de azi....nu mai stiu, ce sa fac sa indrept situatia?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Poţi încerca să îi mai dai un ultim mesaj pe vreo reţea de socializare în care să îi explici că îţi pare rău şi ţi-ai dori să vă împăcaţi iar la sfârşit să menţionezi "este ultimul mesaj pe care ţi-l trimit, de azi înainte nu te voi mai deranja dacă tu doreşti să rupem orice legătură". Şi e foarte probabil să îţi răspundă pe moment că da, vrea să rupeţi orice legătură sau... Să nu îţi răspundă nimic. Dar sunt sigură că dacă tu nu îi vei mai scrie după, îţi va scrie ea din proprie iniţiativă! Aşa că încearcă să ai puţină răbdare şi ambiţie. Vei vedea că lucrurile se vor rezolva de la sine. Şi nu spune că nu o vei mai vedea niciodată. Cu siguranţă o să mai vină în România deoarece părinţii ei vor dori să-şi vadă rudele şi prietenii. Iar într-o bună zi poate vei merge chiar tu la ea într-o vacanţă. Lucrurile nu sunt aşa grave cum par. Calm.

Toate cele bune şi o seară minunată!