| 12345Anonim a întrebat:

Buna tpu.Ma simt singura, adica simt ca parinti nu ma mai iubesc asa mult.Mai am o sora mai mica, ea primeste toata atentia.Ma simt ca o straina in propria familie. Prieteni nu am (sad

Răspuns Câştigător
| ionandreea97 a răspuns:

Ceva de genu asta e si in cazul meu. Sora mea mai mica primeste toata atentia iar eu primesc toata cearta, toate pedepsele si toata treaba. Destul de corect nu? Eu am ajuns la concluzia ca cea mai buna solutie in cazuri din astea este sa te apropii de surioara ta. Adica fa-ti si tu putin timp pentru ea, stati de vorba, ajut-o pe la teme daca e la scoala, scoate-o prin parc, mai scoate-o din vreun bucluc etc. Ai sa vezi ce prietena buna iti va deveni sora ta cand va mai creste putin. In plus, si parintii tai iti vort fi recunoscatori ca te ocupi si tu de ea si nu o sa te mai simti asa singura. Mult succces!

8 răspunsuri:
| suMRed34 a răspuns:

Nu esti singura si cu siguranta parintii tai nu te iubesc mai putin.Ii acorda atentie mai multa surorii tale pentru ca este mai mica si nu se poate descurca inca singura, nu este inca asa de responsabila si capabila ca tine.Ar trebui sa ii ajuti si tu, cu siguranta surioara si parintii tai au nevoie sa ii iubesti si sa le fii alaturi!

| daniellllaaaa a răspuns:

Daca nu te baga in seama la fel de mult cum o baga pe sora ta inseamna ca te cinsidera o fata matura, responsabila care e capabila sa se descurce si singura. Daca nu te simti inca asa ai putea sa le spui fara nici o jena. Fii convinsa ca si tu cand erai mica primeai toata atentia parintilor tai! happy :*

| Huruse a răspuns:

Cati ani ai?

| StanMarsh a răspuns:

Poti sa iti faci alti prieteni, mai putini dar bunihappy

| AndreeaMe a răspuns:

Cei mici intotdeauna primesc mai multa atentie, dar asta nu inseamna ca nu te mai iubesc. Nu ai cum sa nu iti iubesti copilul...doar ca unii parinti sunt mai idioti si au momente cand parca uita ca au 2 copii si nu unul dar asta doar ca cel mic are nevoie de mai multa atentie (este mai mic, mai fragil..etc) Deci stai linistita si fi mai sociabila.nu ai prieteni pentru ca esti mai retrasa probabil dar incearca sa socializezi mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaaiii, cum a te gandesti la asa ceva? asa s-au comportat cu tine cand erai la aceeasi varsta, sora ta este mai mica si mai expusa unor virusi si din cauza asta parintii tai au grija ei, ca sa creasca si ea mare, sanatoasa si frumoasa ca tine. Ar fi bine sa te dedici si tu in cresterea sorei tale, vei avea de casigat, din partea parintilor cat si a micutei, are sa-ti multumeasca toata viata. Poti conversa cu noi ori de cate ori ai nevoie, succes!

| Vi003 a răspuns:

Schimba-ti parerea despre tine, parintii te iubesc pentru ca esti fiica lor, dar ai crescut si-ti arata in alt fel iubirea. Daca tu ai observat ca ei s-au racit, incalzeste tu relatia, fa-i sa se simta mandri de fata lor cea mare. Capul sus si fii mai increzatoare in tine si-n ai tai!

| PasDeNom a răspuns:

Vrei sa vorbim? smug laughing
Na: noname368 [id mess] vorbesti cu mine si nu te mai plictisesti te asigur. Iti alin eu starea de singuratate. tongue